- Advertisement -

TAG

Dieta

Si të shpëtojmë pa u shëndoshur gjatë festave? Ja cila është dieta magjike. Mjekja nutricioniste jep këshillat (film)

Festat e fundivitit konsiderohen si periudha më “e rrezikshme”, për të shtuar në peshë. Prandaj pavarësisht dëshirës, asnjë nuk i shpëton tundimit për ushqimet...

Shkrin dhjamin dhe detoksikon sistemin tretës, dieta 3 ditore me qershi

Të varfëra në yndyrna, të pasura në ujë, qershitë përfaqësojnë një ushqim që ndikon në rënien në peshë (ndryshe nga çfarë kishim ditur deri...

Skandal te Tatimet/ Ja si kunati i Ulsi Manjës zhvat 30 milionë vetëm me dieta

Ish- kryeministri Sali Berisha ka publikuar faqen e tij të facebookut denoncimin e një punonjësi në drejtorinë e Tatimeve Tiranë. Sipas tij, 11 punonjës të Tatimeve...

Dieta që ju përmirëson inteligjencën dhe ju dobëson në të njëjtën kohë

Kjo është një dietë e cila është bërë shumë e njohur për shkak se është jo shumë e vështirë për tu mbajtur, pasi nuk...

Dieta e Jennifer Aniston

Jennifer Aniston ka pasur gjithnjë një fizik perfekt. Dhe mesa duket pa shumë lodhje. Aktorja është vlerësuar gjithmonë nga publiku që nga koha e “Friends”,...

Dieta para Krishtlindjeve

Mëngjes hidratues Fokusohuni tek çaji jeshil, dezintoksikues dhe që lufton plakjen falë antioksidantëve që ka. Ndryshe nga kapuçino i zakonshëm, reduktoni kaloritë dhe hidratoni organizmin,...

Jennifer Aniston zbulon sekretet e fizikut të saj seksi

Jennifer Aniston është sigurisht një prej grave më të admiruara në Hollivud. Simpatike dhe gjithnjë e qeshur, aktorja u zgjodh nga revista “People” si...

Studimi: Dieta e “fshatarit” lufton diabetin

Konsumoni vaji ulliri, peshk dhe fibra në vend të produkteve si gjalpi, mishi i kuq dhe vaji i palmës për të luftuar diabetin. Pra edhe...

Latest news

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...
- Advertisement -