- Advertisement -

TAG

debora

Korça shijon dëborën e parë për këtë vit, zbardhet edhe Bulqiza (film)

Reshje të dendura dëbore kanë filluar të bien në qytetin e KorՌës mbrëmjen e sotme, të parat për këtë vit. Deri më tani nuk ka...

Dëbora “pushton” vendin, qytetari: Shyqyr që ra kjo bora, të shikojmë një ditë të bardhë!

Dëbora ka zbardhur të gjitha qytetet e vendit dhe megjithëse peisazhet që na ofrohen janë mahnitëse, shumë akse janë bllokuar dhe disa rrugë janë...

Dëbora në Gjirokastër, bllokohen 3 barinj në Dropull

Reshjet e dendura të dëborës në Gjirokastër dhe zonat përreth, kanë bërë që këtë të mërkurë të bllokohen tri barinj në një kullotë malore...

Moti i keq, disa fshatra në Shkodër mbeten të bllokuara, dëbora arrin 1 m trashësi

Temperaturat e ulëta dhe reshjet e dëborës të ditëve të fundit kanë krijuar vështirësi në zonat malore të vendit. Në Shkodër disa fshatra vijojnë të...

Kryeqyteti zbardhet nga dëbora, ja si përjetohet në qendrën stërvitore të Tiranës

Pasi zbardhi shumë qytete të Shqipërisë dëbora sot si rralherë ra edhe në kryeqytet duke lumturuar shumë prej qytetarëve të cilët mezi e prisnin. Si...

Kosovë, dëbora bllokon 10 autobusë me mbi 300 nxënës (film)

Mbi 10 autobusë me gati 350 nxënës gjenden të bllokuar në Qendrën Turistike në Brezovicë. Këta autobus janë me nxënës të shkollave të mesme...

Dëbora mbulon Thethin, bllokohen rrugët (film)

Zona turistike e Thethit është bllokuar nga dëbora që prej shumë ditësh. Rrugët janë bërë të pakalueshme për shkak të trashësisë së dëborës që...

Emergjencat Civile/ Ndihma nga ajri për zonat e bllokuara nga bora

Emergjencat Civile me anë të helikopterëve të ushtrisë vijojnë shpërndarjen nga ajri të ushqimeve për banorët në zonat e bllokuara nga dëbora.  Helikopterët e ushtrisë, vijuan...

Rikthehet dëbora në veri, probleme në qarkullimin rrugor

Si pasojë e temperaturave që shënojnë -10 gradë në veri dhe verilindje të vendit kanë nisur reshjet e dëborës. Aksi rrugor Bulqizë-Peshkopi ka një prani të theksuar...

Reshjet e dëborës/ Emergjencat Civile: Vështirësi në qarkullimin e mjeteve, ja akset problematike

Helikopterët e Forcave të Armatosura ngrihen në fluturin për të dërguar ndihma në disa zona të bllokuara nga bora Në të gjithë vendin reshjet e...

Latest news

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...
- Advertisement -