- Advertisement -

TAG

debora

Bllokohen rrugët e Sarandës nga dëbora, Bashkia nuk ka borëpastruese

Qyteti i Sarandës vijon të jetë i mbuluar nga dëbora. Gjatë mbrëmjes në këtë qytet reshjet e dëborës kanë qenë intensive, duke shkuar në...

Foto/ Kukësi nën dëborë

Reshjet e dëborës kanë zaptuar Veriun, Verilindjen dhe Juglindjen e vendit. Kukësi është një ndër qytetet më të prekura nga reshjet. Përveç vështirësive që...

Dëborë dhe ngricë në veri dhe verilindje të vendit, vështirësi në qarkullimin rrugor

Reshjet e dendura të dëborës të shoqëruara dhe me ngrica të shumta kanë shkaktuar problemet e para me qarkullimin rrugor në veri dhe verilindje...

I ftohti Siberian/ Temperaturat -14 gradë celsius në fundjavë, priten reshje të dendura dëbore

Duke filluar nga dita e mërkurë i gjithë vendi do të përfshihet nga i ftohti  i acartë, ndërsa në fundjavë temperaturat do zbresin deri...

Dëbora e parë zbardhi Malin e Dajtit (foto)

Ulja e temperaturave ditët e fundit ka bërë që në malet përreth Shqipërisë të nisë dëbora. Dhe jo më larg se sot në malin...

Latest news

Rama takon të hënën Presidenten e KE dhe euro-komisionerin për zgjerim Oliver Varherly

Me 1 mars kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga delegacioni shqiptar do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel....

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...
- Advertisement -