Rikthehet dëbora në veri, probleme në qarkullimin rrugor

Duhet të lëçisni

Lajçak: Kurti e di mirë që bashkësia ndërkombëtare pret që dialogu të vazhdojë

I dërguari i posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, do të vizitojë Kosovën pas veprimit të pahijshëm me hartën që u kuptua brenda edhe...

Rama takon përfaqësuesit e lartë të BE në Bruksel

Kryeministrti Edi Rama ndodhet sot në Bruksel, në kuadër të Këshillit të 11-të Stabilizim Asocimit. Përmes disa fotove të publikuara në rrjetet sociale, Rama...

Plagoset një minator në galeritë e Bulqizës, dërgohet me urgjencë në spital

Një minator ka mbetur i plagosur paraditen e sotme në një nga galeritë e Bulqizës. Mësohet se ai është Agron Gjeta i moshës 55-vjeç. Gjeta...

Nuk ka qetësi te Barcelona, arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Klubi katalunjas është tronditur sërish paraditen e së hënës, kur ish-presidenti Josep Maria Bartomeu është arrestuar në vazhdën e hetimeve të skandalit që tashmë...

Si pasojë e temperaturave që shënojnë -10 gradë në veri dhe verilindje të vendit kanë nisur reshjet e dëborës.

Aksi rrugor Bulqizë-Peshkopi ka një prani të theksuar akulli në segmentet Ura e Çerenecit-Librazhd, Bulqizë-Krastë, ku lëvizet me zinxhirë, sikurse edhe në aksin Ura e Çerenecit-Ostren i Madh dhe Ostren i Vogël.

Probleme në qarkullimin rrugor shfaqen edhe në njësitë administrative të Ostrenit, Trebishtit, Martaneshit, Zerqanit dhe Fushë Bulqizës, si pasojë e borës dhe akullit. Në këto zona, trashësia e dëborës ka arritur në 40 centimetra.

Policia e Qarkullimit Rrugor nuk ka lejuar të lëvizë asnjë automjet pa zinxhirë, pasi rreziku i aksidenteve është tejet i lartë. Firmat pastruese gjithashtu kanë vijuar punën në akset Bulqizë-Peshkopi dhe Bulqizë-Tiranë, për pastrimin e rrugës dhe kriposjen e saj.

Në Peshkopi ka pasur reshje dëbore me intensitet dhe trashesia ka arritur afërsisht 15 centimetra, ndërsa në zonat malore deri në 30 cm. Rrugët nacionale Peshkopi-Bulqizë dhe Peshkopi-Kala e Dodës-Kukës kalohen me zinxhirë.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Lajçak: Kurti e di mirë që bashkësia ndërkombëtare pret që dialogu të vazhdojë

I dërguari i posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, do të vizitojë Kosovën pas veprimit të pahijshëm me hartën që u kuptua brenda edhe...

Rama takon përfaqësuesit e lartë të BE në Bruksel

Kryeministrti Edi Rama ndodhet sot në Bruksel, në kuadër të Këshillit të 11-të Stabilizim Asocimit. Përmes disa fotove të publikuara në rrjetet sociale, Rama...

Plagoset një minator në galeritë e Bulqizës, dërgohet me urgjencë në spital

Një minator ka mbetur i plagosur paraditen e sotme në një nga galeritë e Bulqizës. Mësohet se ai është Agron Gjeta i moshës 55-vjeç. Gjeta...

Nuk ka qetësi te Barcelona, arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Klubi katalunjas është tronditur sërish paraditen e së hënës, kur ish-presidenti Josep Maria Bartomeu është arrestuar në vazhdën e hetimeve të skandalit që tashmë...

Kreu i KQZ Ilirjan Celibashi thirrje partive: Dorëzoni brenda afateve dokumentacionin e kandidimit

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi iu ka bërë thirrje partive të dorëzojnë brenda afateve dhe të mos e lënë për në...