- Advertisement -

TAG

COVID-19

Covid-19/ Ulja e numrit të testimeve ulë rastet e reja, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se ditën e sotme nga 1075 testime, janë shënuar 53 raste të reja me Covid-19 dhe asnjë humbje jete...

Covid-19/ Ulja e numrit të testimeve ulë rastet e reja, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se ditën e sotme nga 1188  testime, janë shënuar 87 raste të reja me Covid-19 dhe asnjë humbje...

Covid-19/ Asnjë humbje jete, 47 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se ditën e sotme nga 501 testime, janë shënuar 47 raste të reja me Covid-19 dhe asnjë humbje...

Komiteti Teknik njofton masat e reja për COVID-19

Komiteti Teknik i Ekspertëve është mbledhur ditën e sotme ku ka prezantuar masat e reja për përballimin e pandemisë së Covid-19. Zv. ministrja e...

Covid-19/ Asnjë humbje jete dhe 70 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 1147 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid-19,...

Covid-19 në Kosovë, 32 raste të reja dhe asnjë viktimë

Ditën e sotme, Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka publikuar raportin e fundit për Covid-19. MSh ka njoftuar se në 24 orët e fundit...

COVID-19/ Mbi 20 raste të reja dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 804 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid-19,...

Rikthehet Covid-19 në Kinë/ Regjistrohen shifrat më të mëdha që nga fillimi i pandemisë

Kina ka njoftuar bllokimin e saj më të madh në mbarë qytetin që nga fillimi i shpërthimit të Covid më shumë se dy vjet...

Covid-19 në vend, 45 raste të reja dhe asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë ka një përmirësim të ndjeshëm. Prej disa ditësh asnjë pacientë me Covid-19 nuk ka humbur jetën, ndërsa çdo ditë...

COVID-19/ 1 humbje jete dhe 69 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 1046 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid-19,...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -