- Advertisement -

TAG

COVID-19

Ilaçi i prodhuar në Rusi kundër koronavirusit? Si qëndron e vërteta (film)

Mediat ruse i bëjnë jehonë një ilaçi të prodhuar në kohën e Bashkimit Sovjetik, i cili thuhet të jetë përdorur në Kinë për të...

Gazetarja e ABC News në ditën e dytë të karantinës: Jam mirë, testin nuk e kam bërë (film)

Prej ditës së djeshme gazetarja e Abc News, Ledjona Xheladinaj është vetëizoluar në shtëpi, pasi ashtu sikurse është raportuar vajza e saj ka frekuentuar...

Viktima e dytë nga Koronavirusi/ Basha mesazh qeverisë: Pajis personelin me mjetet e duhura mbrojtës

Kryedemokrati Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për humbjen e jetës së një qytetari dhe nga ana tjetër ka përgëzuar ekipin e mjekëve për pacientin...

Shënohet viktima e parë në Turqi nga Koronavirusi

Mëngjesin e sotëm është shënuar viktima e parë nga koronavirusi në Turqi, ndërkohë numri i të prekurve është 98 persona. Ministri i Shëndetësisë, Fahrettin Koca,...

Shënohet viktima e dytë e Koronavirusit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë niofton zyrtarisht se prej COVID-19 ka ndërruar jetë në spitalin infektiv një pacient 66-vjeçar, i cili kishte komplikacione të rënda. Njoftimi i...

Pacienti i parë me koronavirus në Shqipëri drejt shërimit

Pacienti i parë i prekur me koronavirus në Shqipëri është drejt shërimit pasi ka rezultuar negativ në testin e parë. Bëhet fjalë për pacientin e...

Rrëfehet shqiptari i prekur me Covid-19: Çfarë ndjeva ditën e parë dhe në vazhdim

Koronavirusi ka mbërritur në Shqipëri prej disa ditësh, ku deri më tani janë shënuar 55 raste dhe një viktimë. Një nga personat e infektuar me...

Konfirmohen dy rastet e para me koronavirus në Malin e Zi

Autoritetet malazeze kanë konfirmuar rastet e para të koronavirusit në vend. Ato janë dy paciente femra që kishin mbërritur 12 ditë më parë nga SHBA-ja...

“Ta lëmë mënjanë egon tonë politike”, Basha: Do e përgëzojmë qeverinë nëse vë në veprim planin tonë

Kreu i PD, Lulzim Basha, në një intervistë të dhënë shprehet se qeveria duhet të vërë në veprim planin e PD sepse i nevojitet...

Mësues me koronavirus në shkollën e vajzës/ Vetëkarantinohet gazetarja e Abc News (film)

Në celularët e prindërve të nxënësve të shkollës jopublike “Omiros” në Korçë ka mbërritur një mesazh nga drejtoria e shkollës që i ka alarmuar...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -