- Advertisement -

TAG

çelës

Dëgjo!

Sa herë ka rrokur veshët tanë kjo fjalë-urdhër. Diku me paternalizëm, diku me dashuri, diku me kërcënim. "Dëgjo këtu ti djalë!". "Dëgjo babën bir". "Dëgjo nanën bijë!" "Dëgjo,...

Çelësat kopil (të qytetit) për këdo, e kthejnë Tiranën në bordello

Nga Raimonda Dervishi Meqë kam kohë që po merrem me dosjet e së shkruarës, inertesivisht gjithçka e lidh me të. Teksa ndiqja kronikat e dhënies së...

Basha: Presim ministren Kumbaro, shpresojmë që të ketë gjetur çelësin e sallës

Aktorët e Teatrit Kombëtar vijojnë që të kundërshtojnë projektligjin e ri të ministrisë së Kulturës për artin dhe zhvendosen te "Turbina". Regjisori Altin Basha...

Laçiani kapet në Tiranë, kishte fshehur kokainën te çelësi i makinës

Një 25-vjeçar nga Laçi është arrestuar nga policia e kryeqytetit për prodhim dhe shitje drogërash të forta. Të riut i janë skuestruar 22 doza lënde...

Ky është çelësi për të qenë të respektuar nga të gjithë

Personat e suksesshëm zakonisht kanë disa karakteristika të veçanta që i bëjnë ata të komunikojnë në mënyrë efikase. Një komunikim i sigurt ndihmon në...

Dua të jetoj, aty ku jeton kineasti i PS-së

Nga Enkel Demi Një film i realizuar gjithë shije i rrymës së realizmit socialist (dhe këtu kam parasysh realizmin e sotëm të PS-së) çeli siparin...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -