- Advertisement -

TAG

buxheti i shtetit

Hapja e kazinove, Shoqata e Basteve: Na ktheni dhe ne! Shqiptarët luajnë fshehurazi! (film)

Vendimi i qeverisë për rihapjen e kazinove në kryeqytet ka nxitur ish –shoqatën e basteve  që të kërkoj rishikim të vendimit edhe për lojëra të tjera...

QSUT po rekruton 50 mjekë dhe infermierë staf shtesë në dy spitalet e tjera COVID

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka inspektuar Qendrësn Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në kuadër të forcimit të njësive të terapisë intensive në spitalet universitare...

Tuneli i Llogarasë/ Rama: Projekti do të financohet nga buxheti i shtetit

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në prezantimin që i bëri garës ndërkombëtare për tunelin e Llogarasë, deklaroi se projekti do të materializohet...

Koronavirusi/ Qeveria ndryshon buxhetin për vitin 2020

Në kuadër të përballimit dhe kapërcimit me sukses të situatës së shkaktuar nga COVID 19, Këshilli i Ministrave ka miratuar propozimet e Ministrisë së...

Sindikatat shqiptare vjelin milionat nga “kontratat kolektive” me shtetin

Sindikatat shqiptare i kanë kthyer kontratat kolektive në një mjet për të mbledhur kuotat e anëtarësisë direkt nga institucionet buxhetore dhe kompanitë publike, duke...

Qeveria pezullon tenderat e mëdhenj, zbulohet urdhëri për institucionet

Një pjesë e institucioneve publike janë udhëzuar nga qeveria që të pezullojnë tenderat e mëdhenj dhe të shlyejnë detyrimet e prapambetura për shkak se...

Dhoma e gjumit e ministres Etilda Gjonaj dhe dhomat me euro të qeverisë!

Nga Nikoll Lesi I jemi vënë pas një femre ministre për një dhomë fjetje, e cila, realisht, duhet të përgjigjet moralisht si dhe të ndëshkojë...

Shefi i FMN-së për Shqipërinë: PPP-të sjellin rrezik për buxhetin e shtetit

Shefi i misionit të FMN-së për Shqipërinë thotë se pritshmëritë për rritjen ekonomike të këtij viti do të rivlerësohen për shkak të të dhënave...

Tabaku: Kompania e inceneratorëve, ka vendosur në këmbët e saj shtetin dhe buxhetin e tij

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku ka denoncuar sot përmes dokumentave, të tjera të dhëna se pagesat për inceneratorët nuk kanë të ndalur. Tabaku përmes një...

VOA: Largimet e padrejta nga puna, shteti paguan 102 milionë USD

Vendimet gjyqësore për largimet e padrejta nga puna si në administratën shtetërore edhe atë vendore mbeten në pjesën dërrmuese të pazbatuara në Shqipëri. Sipas Raportit...

Latest news

Trump i kërkon falje Serbisë për bombardimin e Jugosllavisë

Kandidati Republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, ka kërkuar falje për vendimin e vendit të tij që të bombardojë Serbinë gjatë mandatit të...

Rrahje të forta zemre dhe temperaturë/ Rëndohet gjendja shëndetësore e grevisteve në Ballsh

Gjendja shëndetësore e grevisteve në uzinën e Ballshit është përkeqësuar. Njëra ka kërkuar ndihmën e mjekëve, ndaj ka mbërritur me urgjencë stafi mjekësor që...

Forumi Ballkanik kundër Anti-Semitizmit/ Reagon Yuri Kim: Në pritje të fjalimit të Mike Pompeut

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri kim, përmes një postimi në Twitter ka konfirmuar pjesëmarrjen e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pomeu, në Forumin Ballkanik...

Shpërthen koronavirusi në Akademinë e Shkencave, të gjithë akademikët në karantinë

Koronavirusi nuk ka kursyer as institucionin më të lartë shkencor në vendin tonë. Mësohet se Covid-19 ka depërtuar dhe në Akademinë e Shkencave. Kësisoj, shumë...

SPAK më në fund foli: Kemi nisur hetim për inceneratorët  

Struktura e Posaçme e Anti-Korrupsionit, SPAK ka konfirmuar për Euronews Albania se ka regjistruar procedim penal për çështjen e inceneratorëve. Kreu i SPAK, Arben...
- Advertisement -