- Advertisement -

TAG

bizneset

Basha me bizneset e qytetarët në Njësinë 3: Më 25 prill duhet të bashkohen të gjithë për të sjellë ndryshimin

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ishte në Njësinë nr.3 në Tiranë ku u takua me biznese e qytetarë. Basha dëgjoi prej tyre problematika nga...

Basha prezanton programin për energjinë: Do të bëjmë liberalizimin e vërtetë të tregut

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një takim me drejtuesit e Shoqatës së Energjisë së Rinovueshme shpjegoi planin e tij të energjisë, ku...

Pandemia nxit investimet në klinika private, kredia e re për shëndetësinë u dyfishua

Kredia për sektorin e shëndetësisë ka pësuar rritje të shpejtë gjatë vitit 2020, duke shfaqur një ecuri të kundërt me huanë e re në...

Avokati i Ylli Ndroqit: Televizionin e ka marrë me kredi, pronat i ka trashëgimi nga babai

Avokati i Ylli Ndroqit Alban Qafa ka deklaruar para gazetarëve se pasuritë e tij janë të trashëguara ose të blera me kredi, përfshirë këtu...

Himarës i mungojnë pushuesit, bizneset: Shpresat i kemi tek turistët vendas dhe fundjava

Nëse një vit më parë në Himarë nuk gjeje vend për të qëndruar, pandemia, ka bërë të kundërtën. Jugu është një nga zonat më...

Rama: Zbatimi i protokolleve të sigurisë deri në daljen e vaksinës kundër COVID-19 (film)

Kryeministri Edi Rama ka një mesazh të rëndësishëm për të gjithë bizneset të cilët duhet të sigurojnë ambiente të sigurta për punonjësit e tyre. Përmes...

Del lista e plotë në e-Albania, të gjitha bizneset që do të rihapen nga e hëna

Pas njoftimit të dhënë dje nga kryeministri Edi Rama në Facebook, ditën e sotme është botuar pak më parë në e-Albania lista e gjatë...

Bushati: Bizneset të mos stigmatizohen, por të mbështeten

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati në një intervistë dhënë për emisionin “Kjo javë” nga gazetarja Nisida Tufa në “News 24” foli për situatën e...

Nga familjarët tek bizneset, kush përfiton nga falja e kamatave të faturave të energjisë elektrike

Rreth 60 mijë abonentë familjarë mund të shlyejnë detyrimet e prapambetura të energjisë elektrike, duke përfituar zbritje të kamatëvonesave në masën 70%. Klientët familjarë...

“Kosova paketë 200 milionë euro për bizneset”, Vasili: Qeveria e Ramës të mësojë e të lërë tenderat

Pasi Kosova miratoi një paketë që do i kushtojë 200 milionë euro për t’i ardhur në ndihmë në këtë kohë krize kompanive, bizneseve dhe...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -