- Advertisement -

TAG

bisede telefonike

Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio, bisedë telefonike me Ramën dhe Bashën… A do e hapi Italia kufirin me Shqipërinë?

Ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio, bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama dhe kryedemokrati Lulzim Basha. Sipas disa burimeve të pakonfirmuara Italia po e...

Tsipras bisedë telefonike me Ramën për BE: Vazhdo kështu siç je nisur

Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka zhvilluar një diskutim në telefon me kryeministrin e vendit, Edi Rama. Mësohet se gjatë bisedës telefonike për vendimin e marrë...

Marrëdhëniet Prishtinë-Beograd/ Dialog në Bruksel më 24 janar

Në kuadër të dialogut me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian, Beogradi dhe Prishtina janë ftuar në takim të nivelit të lartë, më 24 janar në...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -