- Advertisement -

TAG

bill gates

Pas Covidit, Bill Gates akuzohet për shpikjen e dëborës në Teksas

Në rrjetet sociale është duke qarkulluar një teori konspirative se bora që ka mbërthyer Teksasin në SHBA është e rreme dhe është krijuar nga...

Vaksina me çip? Bill Gates flet për herë të parë…

Bashkëthemeluesi i kompanisë Microsoft që më vonë u kthye në një filantrop, Bill Gates, thotë se është befasuar nga numri i teorive konspirative, që...

Profesori austriak: Shqiptarët i besojnë më shumë konspiracionit se Covid-19

Shqiptarët i besojnë më shumë konspiracionit se Covid-19, është një nga përfundimet e arritura nga një studim i realizuar nga drejtori i Qendrës për...

COVID-19, Bill Gates synon të vaksinojë gjithë botën, a do t’ia dalë vallë?

Nga Megan Twohey & Nicholas Kulish, New York Times Kreu i një prej prodhuesve më të mëdhenj të vaksinave në botë, kishte një problem. Adar Poonawalla, shefit...

Bill Gates “parashikon” se kur do të marrë fund pandemia për të gjithë botën

Bill Gates ishte i pari që parashikoi pandeminë në vitin 2015, në një video që u bë virale në të gjithë botën. Përgjatë kohës së...

Bill Gates: Testimi masiv, humbje kohe! Koha e pritjes së përgjigjes sjell përhapjen e virusit

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates, në një intervistë për “CNBC”, ditën e martë ka kritikuar përgjigjen e vonuar të testimeve dhe i ka quajtuar ato...

Bill Gates: Vaksina e Covid-19 të përdoret për njerëzit që kanë nevojë

Filantropisti Bill Gates bëri thirrje që ilaçet dhe vaksina kundër Covid-19 duhet të vihet në dispozicion të vendeve dhe njerëzve që  kanë më së...

Corona e qëllimshme që të kontrollohet populli/ Teoritë konspirative që shqetësojnë gjermanët

Disa politikanë gjermanë kanë shprehur shqetësimin, se teoritë konspirative mbi pandeminë e Koronës kanë mbërritur ndërkohë në mesin e shoqërisë gjermane. Ata kërkojnë kundërvënien...

Dhuruan 250 milionë dollarë për krijimin e vaksinës kundër Covid-19/ Fjalimi i Bill Gates: Bota është shëruar nga…

Bill Gates dhe Melinda Gates publikuan një fjalim që e mbajtën para studentëve të diplomuar, ceremonia e të cilëve u anulua si pasojë e...

Shpopullim dhe kontroll/ Doktor Rashid Buttar zbardh manipulimin e Bill Gates dhe OBSH (film)

Në një intervistë ekskluzive për “Next News Networks”, Dr. Buttar Rashid, demaskon skandalin e përmasave globale që kanë ardhur nga interesat e errëta të...

Latest news

Masakroi me shkop babain në Roskovec, Gjykata e Fierit jep masën e sigurisë për 25-vjeçarin

Gjykata e rrethit gjyqesor ne Fier ka dhene sot vleresimin e ” mases se arrestit me burg ” per 25 vjecarin Erdis Rapi, i...

Sherr mes të rinjve, i mituri shqiptar qëllon me armë zjarri bashkëmoshatarin

Një tentativë vrasje ka ndodhur ditën e shtunë në Podujevë të Kosovës, kur një i mitur ka plagosur një bashkëmoshatar. Policia bën të ditur se...

Fiksimi çon pas hekurave 29-vjeçarin nga Elbasani

Një 29-vjeçar nga Elbasani është vënë në pranga pasi përndiqte një shtetase. Sipas policisë, shtetasi me inicialet S.B kërcënonte dhe përndiqte vazhdimisht nëpërmjet telefonit...

Arvanitët janë vendas dhe themeluan Greqinë e Re

Nga Ejup Shabani Në kuadër të festës së 7 Marsit, ditës së hapjes së shkollës së parë shqipe, në Qendrën e Kulturës në Kërçovë “Koço...

Bëri veprime të turpshme para një të mituri, arrestohet 45-vjeçari në Tiranë

Një 45 vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar është arrestuar nga policia e Tiranës. Në pranga ka rënë shtetasi E. K., 45 vjeç, i shpallur...
- Advertisement -