- Advertisement -

TAG

bilanci

Qindra raste të reja me Covid-19 në Shqipëri, humbin jetën 3 persona

Tre persona kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Nga 1405 testime kanë rezultuar pozitivë me Covid 302 qytetarë. Në 24 orët e...

Britania ende nuk po sheh “dritë në fund të tunelit”, qindra të vdekur nga COVID-19

Bilanci në Britani sa vjen e rëndohet, ndërkohë që vendi ishullor ende nuk po sheh "dritë në fund të tunelit". Dje ishin 761, sot 781...

Koronavirusi/ Bilanci negativ në Itali: 683 viktima vetëm në 24 orë, mbi 7500 jetë të humbura

Italia nuk po gjen paqe. Bilanci vijon e rëndohet. Në 24 orët e fundit janë shënuar 683 viktima, duke e çuar në 7503 numrin total...

Rëndohet bilanci tragjik i aksidentit në Fushë Krujë. Shkon në 4 të vdekur, humb jetën edhe i plagosuri (film)

Ndërkohë që vendi është në shtetrrethim, për shkak të koronavirusit, një aksident me përmasa tragjike në njerëz është regjistruar mbrëmjen e sotme. Në kryqëzimin e...

OSHEE mbyll bilancin për vitin 2019, ja sa ishin humbjet në rrjet, të ardhurat dhe shpenzimet

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike(OSHEE) ka mbyllur bilancin e treguesve kryesorë ekonomiko/financiar për vitin 2019 i konsideruar si më i vështiri sa i...

Numërohen 95% e kutive/ PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1

Ka përfunduar numërimi për 5123 kuti votimi nga 5362 gjithsej , 95. 54% të votave dhe projeksioni i konfigurimit rezulton si më poshtë: PS numëron...

Bilanci nga tërmeti/ Dëmtohen 9 banesa në Mirditë

Emergjencat Civile kanë raportuar mëngjesin e sotëm bilancin e dëmeve materiale që la pas tërmeti i një dite më parë me epiqendër fashtin Kthellë...

Bilanci i 2016/ Tahiri: Kemi sekuestruar 46.7 milionë euro pasuri dhe asete kriminale

Tahiri: Ndryshuam mentalitetin për policinë e shtetit Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri u shpreh  se viti i kaluar ishte një vit që, falë punës së...

Latest news

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Kosova drejt KARANTINËS, ministri i Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve për shkak të situatës së COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar qytetarët se mund të ketë rikthim të kufizimeve për shkak të situatës me COVID-19. Ai tha...
- Advertisement -