- Advertisement -

TAG

Ballkani

Pas Leonardo Di Caprio, edhe Ellie Goulding reagon për Vjosën: Hidrocentralet do të shkatërronin dhe kulturën (Film)

Pas aktorit Leonardo Di Caprio, edhe këngëtarja e njohur Ellie Goulding i është bashkuar fushatës për mbrojtjen e lumit Vjosa nga HEC-et. Ellie ka postuar...

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut në Tiranë: Ndjekim me vëmendje dialogun Prishtinë-Beograd

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, zhvilloi këtë të premte një konferencë të përbashkët me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani. Gjatë fjalës...

Pas komenteve të Arian Çanit për grekët, shpërthen Rovena Stefa: “Lus Zotin të mbyllet emisioni i Çanit” (film)

Disa muaj më parë Arian Çani thoshte që Ballkani ka qenë i gjithi helen. Mjaftoi kaq, që këngëtarja Rovena Stefa të reagojë publikisht duke...

Shqipëria e 6-ta në Europë për infektimet nga COVID-19 për 100 mijë banorë në 2 javët e fundit

Shqipëria renditet e 6-ta në Europë sipas një raporti të Universitetet John Hopkins i cili bazohet tek infektimet nga COVID-19 për 100 mijë banorë...

“Ballkani ka qenë i gjithi helen”, këngëtarja shpërthen ndaj Arian Çanit: Bojkotojeni këtë antishqiptar! Thirreni në prokurori

Këtë të premte gjatë debatit në studio në emisionin "Zonë e Lirë", moderatori Arian Çani ka bërë një deklaratë provokuese, që ka ngjallur shumë...

Edi Rama kryeministri më i dështuar i historisë së europës për integrimin e vendit të tij në BE!

Nga Aleksandër Biberaj EDI RAMA KRYEMINISTRI MË I DËSHTUAR I HISTORISË SË EUROPËS PËR INTEGRIMIN E VENDIT TË TIJ NË BE! RAST UNIKAL NË HISTORINË E...

Vokshi: Gazetarët janë përballur me mungesë transparence, asnjë mbështetje nga qeveria

Ish deputetja e PD, Albana Vokshi ka folur për Ditën Ndërkombëtare të Lirisë së Shtypit teksa ka vlerësuar gazetarët shqiptarë për informimin çdo ditë...

Toka nuk gjen qetësi/ Dy tërmete lëkundin fort Kroacinë

Ballkani nuk po gjen qetësi nga lëkundjet e tokës. Dy tërmete me magnitudë mbi 5.1 Rihter janë regjistruar në afërsi të Zagrebit, kryeqytetit të Kroacisë. Sipas...

DW raportim mbi pakicat në Ballkan, Greqia mohon me fanatizëm pakicën shqiptare

Tre gazetarë të DW hulumtojnë bashkarisht në terren, për të zbuluar historitë e harruara të Ballkanit Është ora 11 e mbrëmjes në Janinë, Greqia Veriore,...

SHBA shton angazhimin për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është i bindur, se nën udhëheqjen e presidentit Donald Trump do të arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi. Albin Kurti premton koordinim...

Latest news

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Zbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (film)

Qytetarët e Elbasanit, Korçës, Beratit dhe disa qyteteve të tjera të Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ishin më sytë nga qielli, për shkak të disa objekteve...

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...
- Advertisement -