- Advertisement -

TAG

ballkani perendimor

Ambasada gjermane ndryshon procedurat e vizës për punë për Ballkanin Perëndimor

Autoritetet gjermane kanë njoftuar se për shkak të kërkesës jashtëzakonisht të madhe për oraret e aplikimit për viza për punësim në përputhje me Rregulloren...

Lajçak: BE duhet të përshpejtojë procesin e zgjerimit për Ballkanin Perëndimor

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, thotë se nuk ka alternativë tjetër për...

Harta/ Po vjen stuhia me bubullima, qytetet që do të godasë sonte dhe nesër

Duke filluar nga mbrëmja e sotme një pjesë e territorit shqiptar do të përfshihet nga reshjet e dendura të shiut dhe stuhia që do...

Borrell: Situata në Ballkanin Perëndimor – “jo aq e mirë”

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, tha se situata në Ballkanin Perëndimor “nuk është edhe aq...

Rama: Nëse Ballkani Perëndimor nuk mund të shkojë, ndoshta BE-ja mund të vijë tek ne

Në një editorial për Politico.eu, kryeministri Edi Rama thotë se “Nëse Ballkani Perëndimor nuk mund të vijë në BE, ndoshta BE-ja mund të vijë...

Von der Leyen pas samitit: Duhet të qartësojmë Shqipërinë e RMV! Zgjerimi, i rëndësishëm

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, foli pas samitit të Ballkanit Perëndimor-BE, që u mbajt në Slloveni. Von der Leyen zbuloi disa...

Sot samiti Ballkani Perëndimor-BE, “DW”: Integrimi, synim i arritshëm!

Samiti BE-Ballkan Perëndimor në Brdo pri Kranju, Slloveni, synon të ruajë perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor. Çfarë presin ekspertët dhe politika në Gjermani? Gjermania është...

Presidentja e KE nis turin në Ballkanin Perëndimor nga Shqipëria. Ja mesazhi që jep

Presidentja e KE, Ursula von der Leyen ka nisur vizitën në Ballkanin Perëndimor duke çuar një mesazh të qartë se të gjithë ndajnë një...

Merkel: Është në interes të BE dhe Gjermanisë që Ballkani të jetë pjesë e jona, zemra ime rreh për këtë rajon

Kancelaria gjermane Angela Merkel në konferencën e përbashkët me kryeministrin Edi Rama, foli për rëndësinë e procesit të Berlinit. Kancelarja tha se Gjermania ka një...

Gabriel Escobar flet për VOA: Qëllimi i SHBA-ve është mbështetja e vendeve të Ballkanit Perëndimor për integrimin në BE

Zëvendësndihmës Sekretari për Çështje të Evropës dhe Euroazisë në Departamentin amerikan të Shtetit, njëherësh i dërguar i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Gabriel...

Latest news

Me ndihmën e Katarit, Franca evakuon rreth 330 persona nga Afganistani

Franca ka kryer një fluturim nga Afganistani, duke evakuuar rreth 330 persona nga shteti i kontrolluar nga talebanët, tha Ministria e Jashtme. Autoritetet thanë se...

Përplasen dy automjete në Krujë, 26 vjeçari transportohet në spitalin e Traumës

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Krujë. Drejtuesi i automjetit E.K., ka përplasur automjetin me drejtues 26-vjeçarin L.K. 26-vjeçari është transportuar në spitalin...

Shpërndante drogë në zona të ndryshme të Tiranës, arrestohet 21-vjeçari. Sekuestrohet kanabis dhe kokainë, ja sa i shiste dozat

Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve duke arrestuar një 21-vjeçar që shpërndante lëndë narkotike në...

Vijon situata problematike nga reshjet e dëborës në Skrapar, 4 fshatra pa drita prej më shumë se 2 ditësh

Vijon të jetë problematike situata nga reshjet e dëborës në Skrapar. Reshjet e pandërprera gjatë gjithë natës kanë shkaktuar probleme me lëvizjen e automjeteve...

U arrestua për vrasjen e ish deputetit, babai i Marjan Kolës: Të lirohet, nuk ka prova

Këtë të shtunë kanë reaguar familjarët e Marjan Kolës, i cili është arrestuar si bashkëpuntor në vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujkan në Shkodër. Familjarët kërkojnë...
- Advertisement -