- Advertisement -

TAG

Ballkan

The Economist: Nëse s’paguan ryshfet, s’ka leje ndërtimi në Shqipëri

Revista e njohur, "The Economist", shkruan se në Ballkan po lulëzon pastrimi i parave. Në shkrim theksohet se Shqipëria po njeh një bum në...

Intervista në Turcomoney, Zv. Presidenti i BALFIN: Ja si e shohim të ardhmen në Ballkan

Në një intervistë të dhënë për revistën e mirënjohur ekonomike turke, Turcomoney, në specialen e saj kushtuar rajonit të Ballkanit Perëndimor, Zv. Presidenti i...

Korona murtajë edhe për lirinë e shtypit

Organizata "Reporterët pa Kufij" paraqet listën për lirinë e shtypit për vitin 2021. Në Ballkan përdoren akuza për drogë për të hequr qafe gazetarët...

BE: Gati për të dërguar vaksinat anti-COVID-19 në Ballkan

Nga Erisa Zykaj Situata epidemiologjike e Covid-19 në Europë dhe shpërndarja e vaksinave ka qenë një nga temat e takimit të ministrave të jashtëm të...

FMN: Covid-19 goditi ekonominë shqiptare, paketa e ndihmës për qytetarët më e ulëta në Ballkan

Është publikuar raporti i FMN për Shqipërinë, lidhur me ndikimin që pati pandemia globale e koronavirusit. Në raport thuhet se Covid-19 goditi dhe dëmtoi ekonominë...

Marko Boçari nga Suli i Çamërisë, (1790-1823)

Marko Boçari lindi në Sul të Janinës më 1790, në një familje të dëgjuar që kishin dalë shumë burra trima si: Kiço Boçari, Kosta,...

Më e veçanta në Ballkan/ Në “Xhaminë e larme” të Tetovës

Ekipi i emisonit “Ballkan” në Abc News ishte në “Xhaminë e larme” në Tetovë. Xhamia konsiderohet si një ndër objektet më të veçanta të arkitekturës...

Freedom House: Udhëheqësit në Evropën Qendrore, Ballkan dhe Euroazi, sulmojnë institucionet demokratike

Organizata Freedom House ka arritur në përfundimin se një numër i madh udheqësish në Evropën Qendrore dhe Lindore as nuk përpiqen të pretendojnë se...

Tetë mijë vjet gënjeshtra – “histori” serbe në Ballkan!

Nga Fahri Xharra Deri sa ne, mirremi me çështje të huaja, të cilat aspak nuk na japin as nderë e as lavdi, serbët e shkruajnë...

Buzëqeshja e Moskës dhe ngërdheshja ndaj Kombit

Nga Dritan Kaba  BUZEQESHJA E MOSKES DHE NGERDHESHJA NDAJ KOMBIT! Kjo foto flet shumë për këdo, i cili e shikon me vëmendje. Tre argatë të agjendës...

Latest news

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Shërbimet e Policisë vijojnë monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu...

Fluks automjetesh drejt bregdetit, Policia Rrugore-shoferëve: Shmangni qarkullimin brenda Vlorës

Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të shmangin qarkullimin brenda qytetit të Vlorës dhe të përdorin BYPASSI-in duke u futur...

I mori varësen me forcë, arrestohet i riu i shpallur në kërkim për disa grabitje në Shkodër

29-vjeçari K.A., banues në lagjen “Partizani”, në Shkodër ka rënë prangat e policisë pasi i mori më forcë varësen nga qafa një qytetareje në...

Shpërthimi i zjarreve në Turqi, qeveria evakuon turistët

Turistët janë evakuuar nga plazhet në jug-perëndim të Turqisë,  pasi shpërthimi i zjarreve po kërcënon tashmë hotelet dhe shtëpitë përreth. Anijet bregdetare turke –...

Vonesa në aeroportin “Malpensa” në Milano, shqiptarët përplasen me policinë italiane

Shqiptarët përplasen me policinë italiane në aeroportin “Malpensa”, në Milano për shkak se kanë mbetur të bllokuar që prej mbrëmjes së djeshme. Raportohet se qytetarët...
- Advertisement -