- Advertisement -

TAG

bajrami

Namazi i Bajramit këtë vit në xhami, nuk ka falje në sheshin “Skënderbej”

 Këtë vit Bajrami nuk do të falet në sheshin "Skënderbej" sikur është traditë. Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili bënë me dije...

N’Bajram dashni plot paçi, për me e nxanë Zotin n’xhan, e me at’Dashni me u ba kurban!

Nga Fjolla Spanca* Bajrami vjen disi andrrueshëm (si vesa n’Pranverë t’Parë). Bajrami vjen si për me na e kujtue se Dashnija nuk asht aq e kollajtë;...

Përshum` mot Bajramin

Nga Gjergj Jozef Kola 1 Sapo kisha nisë shkollën fillore kur e mora vesht se Bajram do me thane: Festë. Në vitet 70 familja jone ishte ndër...

Fiter Bajrami, mijëra besimtarë myslimanë falen në bulevard

Ditën e sotme qindra besimtarë myslimanë falën namazin e Fitër Bajramit në bulevardin 'Dëshmorët e Kombit' në qytetin e Tiranës. Një orë pas lindjes se...

Voton kryetari i LSI, Vasili: Uroj të kemi një proces të qetë dhe votim të mençur

Kryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka votuar sot në Tiranë dhe ka përcjellë një mesazh për shqiptarët. "Do të doja t’ju uroja Bajramin, mijëra e...

Burgu i Peqinit, votimi pas lutjeve për Bajram

Në Burgun e Peqinit, procesi i votimit pritet të rifillojë pas lutjeve të të dënuarve me rastin e Bajramit. Ata po luten në xhaminë...

Bajrami në ditën e zgjedhjeve, KMSH: Të votojmë por të mos harrojmë se jemi vëllezër

Këtë vit 25 qershori shenjon dy data të rëndësishme për shqiptarët, Fiter Bajramin dhe zgjedhjet e përgjithshme. Ndërsa për forcat politike sot është heshtje elektorale...

Mavraj uron Bajramin me fjalët e Fishtës: Vërtetë ne kemi Bajram e Pashkë, por Shqiptarinë e kemi bashkë

Mbrojtësi i Kombëtarës shqiptare merr pjesë në ceremoninë e faljes së Bajramit në bulevardin “Dëshmorët e Kombit" Ka zgjedhur fjalët e atë Gjergj Fishtës për...

Filma bardhezi për propagandë me ngjyra

Këtë shkrim mendova ta publikoja që më 10 shkurt, por nuk e mora me ngut prita edhe 20 shkurtin, hezitova përsëri dhe ja ku...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -