Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Namazi i Bajramit këtë vit në xhami, nuk ka falje në sheshin “Skënderbej”

Nga Ejona 0

 Këtë vit Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej” sikur është traditë.

Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili bënë me dije se secili besimtar do ta falë Bajramin në xhami.

Ai ka njoftuar edhe orën e faljes, që është 06:00.

Ndërkohë mësohet se i gjithë ky ndryshim ka ardhur si pasojë e situatës së krijuar nga pandemia Covid-19.

Postimi i plotë:

Bajrami do te falet ne oren 06:00
Ne te gjitha shtepiat e Allahut qe quhen Xhamia.
Mos perhap panik, mbill shprese edhe gezim!
Sonte pas namazit faljes se jacise darkes do te jene edhe fishekzjarret e festes!
Gezuar Per Shume Vjet!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej