- Advertisement -

TAG

Artan Fuga

Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Nga Artan Fuga Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme të z. Basha do të ishte një gafë politike e PD. Do të ishte një gafë e madhe...

Exit poll-et janë eksiq!

Nga Artan Fuga Shihini. Japin rezultate që nga marzhi i gabimit, (65 - 71 vota) mund të qeverisë nesër si njëra palë dhe tjetra! Pra, me...

Ja u thashë mbrëmë, por nuk më dëgjuat

Nga Artan Fuga Po na shitet ideja se deputeti duhet të jetë specialist i zoti. Ku e di unë, për vreshtari, mjelje lopësh, ndërtime shtëpish,...

“Hip këtu të shohësh Stambollin!”, Artan Fuga: Reforma e Arsimit të Lartë s’është program elektoral për vota

Akademiku i njohur, Artan Fuga ka nënvizuar se sistemi arsimor dhe shkencor ka nevojë për veterregullim dhe autonomi. Duke u ndalur tek ligji për Akademinë...

14 herë i vjedhur, asnjëherë hajduti i kapur!

Nga Artan Fuga Dyqanet që ishin pronë publike, pra edhe të miat, m'i morrën dhe ua dhanë atyre që ishin shitës atje, pra atyre...

Përse u shkërmoq ëndërra e bukur e vitit të largët ’90?

Nga Artan Fuga --------------- Falenderim Jurisë të çmimeve Kult! ---------------- Përpara dy ditësh më njoftuan se Juria e gjerë prej 158 studjuesish, intelektualësh nga fusha të ndryshme, krijuesish,...

Profesor Artan Fuga mposht koronavirusin

Akademiku Artan Fuga ka njoftuar se prej 17 ditësh ka qenë i infektuar me COVID-19. Në një postim në llogarinë e tij në facebook, profesor...

Si e sabotoi ministria e arsimit mësimin parauniversitar

Dihet përralla e milingonës me gjinkalllën, megjithëse gjinkala e shkretë në të vërtetë nuk ka faj. Milingona gjatë verës mblidhte zaire për dimër, kurse...

30 propozime alternative për ta nxjerrë ekonominë nga mizerja

Nga Artan Fuga 30 propozime alternative për ta nxjerrë ekonominë nga mizerja 1.Ekonominë shqiptare e ka shkatërruar tej-popullimi i disa qyteteve kryesore, kryesisht i Tiranës që...

Akademiku Fuga denoncon: Në ASH u zunë dy vende në mënyrë antiligjore, u mohua gara pjesëtarëve të tjerë

Akademiku i njohur Artan Fuga ka lëshuar një deklaratë për mediat, teksa bën denoncimin e fortë në lidhje me punimet e fundit brenda Akademisë...

Latest news

Peru/ Restaurohet ura Inka e prishur gjatë pandemisë (film)

Ura e mirënjohur Q'eswachaka Rope Bridge, e cila është një urë antike e kulturës Inka ishte prishur dhe kishte rënë mbi ujërat e lumit...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...
- Advertisement -