- Advertisement -

TAG

arra

Lista me ushqimet më të mira për pastrimin e mëlçisë

Mëlçia është një nga organet më jetësorë të organizmit. Mëlçia e një të rrituri të shëndetshëm peshon mbi 1 kilogram. Ky organ është thelbësor jo vetëm...

Një ashure letrare…

Nga Iva Tiço Një mikesha ime, e dashuruar pas Stambollit, më ka thënë gjithmonë, që kur të shkoja atje të mos mbetesha tek bakllavaja turke...

Dredhanik me arra dhe shërbet, ëmbëlsi nga tradita pogradecare

Një ëmbëlsirë tradicionale, tipike e zonës së Pogradecit, e përgatitur krejt lehtë dhe shpejtë me një shije unike që të përfshin tërësisht. Dredhaniku me arra...

Sallatë me lakër të kuqe dhe arra, mrekulli për shijen e shëndetin

Lakra e kuqe shpesh përdoret për të zëvëndësuar sallata të ndryshme, por kjo perime është e nënvlerësuar. Lakra e kuqe është më e fuqishme se...

Vetëm 20 gram arra në ditë ul rrezikun nga sëmundjet e zemrës dhe kanceri

Ndodh shpesh  që zgjidhjen ta kemi shumë afër,  por nuk e kemi vënë re edhe për shkak të mungesës së informacionit. Është shumë mirë kur...

Ja si të rregulloni problemet me gjumin…

Shpesh na ndodh që të na çrregullohet  gjumi dhe kjo na bën që çdo mëngjes të mos jemi energjikë dhe në formë për të...

Gliko me arra

Eshtë koha e përgatitjes e reçelit (glikosë) së arrës Arrat duhen të pjekura deri sa të kenë pak gunga në majë. Pritet maja e fundi,...

Latest news

Varianti Delta po përhapet frikshëm, drejtori i Infektivit jep alarmin: Rrezikojmë mbylljen, nëse…

Drejtori i Klinikës Infektive, Arben Vishaj, i ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të vaksinohen ndaj Covid-19 në mënyrv që të mos rrezikohet...

Izraeli teston vaksinën e parë kundër Covid-19 në formën e një kapsule

Ndërsa rastet e variantit Delta të koronavisrusit po shtohen dita ditës, qeveria izraelite është në gati të kryejë provat e para klinike të një...

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...
- Advertisement -