- Advertisement -

TAG

arme pa leje

Armë pa leje dhe municion luftarak në banesë, pranga 28 vjeçarit në Durrës

Një 28 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Durrësit pasi akuzohet për armëmbajtje pa leje. Arrestimi i të riut Silvestër Grillos është bërë...

Armë pa leje dhe bimë narkotike, kapen dy persona në Kukës

Policia e Kukësit ka arrestuar dy persona, si autorë të dyshuar të tentativës për kultivim të bimëve narkotike dhe armëmbajtjes pa leje. Në kuadër të...

Lëvizte me armë në kryeqytet, 16 vjeçari bie në prangat e policisë së Tiranës

Një 16 vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi lëvizte me armë në kryeqytet. Mësohet se në momentin që policia e ka pikasur, adoleshenti...

21 vjeçari lëvizte me automatik në mes të Tiranës, arrestohet

Një 21 vjeçar është arrestuar nga Policia e Tiranës për akuzën armëmbajtje pa leje. Mësohet se ka rënë në pranga është shtetasi me inicale A....

Arrestohen 4 persona në Vlorë, sekuestrohen armë dhe municione

Përfundon me sukses operacioni i koduar “Oriku”, katër persona në pranga të cilët janë kapur në flagrancë me amrë zjarri dhe municione Janë arrestuar shtetasit...

Tahiri: Strazimiri e dorëzoi armën pa leje

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, tha sot se deputeti demokrat, Gent Strazimiri, e ka dorëzuar armën që mbante pa leje. Gjatë takimit me drejtorë të...

Latest news

Kultivuan kanabis, arrestohet babai me dy djemtë në Malësi të Madhe (Emrat)

Është finalizuar me sukses operacioni policor i koduar “Bratosh”. Operacioni u zhvillua nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve, për kapjen e personave...

Presidenti/ Salianji: Autokrati nuk lëshon asgjë, e do për garniturë opozitën

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka komentuar zhvillimet e fundit për procesin e Presidentit duke thënë se po nxit përçarjen e opozitës. Në një postim...

Loboi 700 mijë $ për foton me Trump? Meta: Mashtrim, padi gazetës

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar se do të hedhë në gjyq gazetën austriake “Krone Zeitung”, pas akuzave të ngritura se ka paguar 700 mijë...

Marrëveshja Rama-Basha, Meta: 17 Maji, dita më e errët e pluralizmit politik

Presidenti Ilir Meta e ka nisur konferencën e tij me marrëveshjen e 17 majit të vitit 2017 të nënshkruar midis kryeministrit Edi Rama dhe...

Finalja e Conference League/ Duka për “La Repubblica”: Ndihemi krenarë

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, në një intervistë për La Repubblica, ka folur për finalen e Conference League, e cila do zhvillohet në Tiranë,...
- Advertisement -