Arrestohen 4 persona në Vlorë, sekuestrohen armë dhe municione

Duhet të lëçisni

Lajthit Sandër Lleshaj: Ju mos u mërzisni, nuk shembet Shqipëria nga 3-4 të vrarë

Duke folur për gazetarët nga Gjirokastra në lidhje me vrasjet, atentatet në Shqipëri të ndodhura ditët e fundit, Lleshaj është shprehur se nuk shembet...

Urdhëri i peshkut/ Ambasadorja Yuri Kim po bëhet komike: Meta e Ruçi të punojnë urgjentisht për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese brenda 2020-ës

Dikush duhet t’i thotë ambasadores amerikane që prej kohësh është bërë qesharake, teksa me të vetën “jep urdhëra”, por nuk është se ia fërshëllen...

Manastirliu: Rritja e pagave për personelin shëndetësor realitet së shpejti

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se rritja sinjifikative e pagave për të gjithë personelin shëndetësor do të bëhet realitet së shpejti”. Gjatë inspektimit...

Themeluesi i antropoligjisë greke, Kumar: Duam apo s’duam ne, me shqiptarët kemi një gjak (film)

Arvanitasi i famshëm Aristidh Kola argumentonte në studion televizive greke praninë e shqiptarëve në historinë e shtetit grek. “Themeluesi i madh i Antropologjisë Greke, Kamuri,...

Përfundon me sukses operacioni i koduar “Oriku”, katër persona në pranga të cilët janë kapur në flagrancë me amrë zjarri dhe municione

Janë arrestuar shtetasit Xhovalin Hodo, 23 vjeç  banues në Orikum, Viktor Durmishaj, 49 vjeç lindur në Fier banues në Rradhimë, Denald Hoxhaj, 21 vjeç banues në Orikum, Rilind Kutelaj, 29 vjeç banues në fshatinu Dukat i Ri. Motivi i arrestimit u bë për akuzën “prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

Në automjetin tip audi me targë AA124FZ, drejtuar nga shtetasi Rilind Kutelaj shoqëruar me shtetasit e tjerë të arrestur janë gjetur 1 pistoletë model 57 bashkë me 5 fishekë, 1 automatik model 56, bashkë me 5 fishekë.  Ata janë kapur në flagrancë buzë detit pranë vendit të quajtur “Pashaliman” gjatë udhëtimit në aksin rrugor nga fshati Dukatat në drejtim të Orikumit.

Sipas policisë Denald Hoxhaj akuzohet për kultivim bimësh narkotike, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij janë gjetur dhe asgjësuar disa bimë narkotike kanabis sattiva me lartësi 160 cm.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Lajthit Sandër Lleshaj: Ju mos u mërzisni, nuk shembet Shqipëria nga 3-4 të vrarë

Duke folur për gazetarët nga Gjirokastra në lidhje me vrasjet, atentatet në Shqipëri të ndodhura ditët e fundit, Lleshaj është shprehur se nuk shembet...

Urdhëri i peshkut/ Ambasadorja Yuri Kim po bëhet komike: Meta e Ruçi të punojnë urgjentisht për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese brenda 2020-ës

Dikush duhet t’i thotë ambasadores amerikane që prej kohësh është bërë qesharake, teksa me të vetën “jep urdhëra”, por nuk është se ia fërshëllen...

Manastirliu: Rritja e pagave për personelin shëndetësor realitet së shpejti

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se rritja sinjifikative e pagave për të gjithë personelin shëndetësor do të bëhet realitet së shpejti”. Gjatë inspektimit...

Themeluesi i antropoligjisë greke, Kumar: Duam apo s’duam ne, me shqiptarët kemi një gjak (film)

Arvanitasi i famshëm Aristidh Kola argumentonte në studion televizive greke praninë e shqiptarëve në historinë e shtetit grek. “Themeluesi i madh i Antropologjisë Greke, Kamuri,...

8 viktima dhe 144 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut  8 pacientë me COVID-19 kanë humbur jetën. Ministria e Shëndetësisë bën me dije së në 24...