- Advertisement -

TAG

anulimi i dekretit për zgjedhjet e 30 qershorit

Meta njofton OSBE/ODHIR: Procesi zgjedhor është nul

Presidenti Ilir Meta ka njoftuar drejtuesit e lartë të OSBE- ODHIR lidhur me dekretin e tij për zhdekretimin e datës zgjedhore të 30 qershorit. Meta...

Shkodër, përplasje në Qendrën e Votimit, flakë në klasën ku janë materialet zgjedhore

Orët e mbrëmjes kanë rikthyer sërish tensionet në Shkodër.  Aministrata e bashkisë së këtij qyteti ka zbarkuar në KZAZ numër 2. Forca të shumta...

Shkodër, administrata e bashkisë rrethon KZAZ-në numër 2

Orët e mbrëmjes kanë rikthyer sërish tensionet në Shkodër.  Rreth orës 20:00, administrata e bashkisë së këtij qyteti ka zbarkuar në KZAZ numër 2....

Rama: Çfarë i kushtonte Ilir Metës të ndalonte kafen turke deri në 30 qershor?

Kryeministri Edi Rama ka vijuar sulmin ndaj presidentit Meta edhe gjatë takimit të tij elektoral në bashkinë e minoritetit maqedonas, Pustec. Ironia e Ramës shkoi...

Zguri: Deklaratat e KQZ, nuk pasqyrojnë qëndrimin tim

  Pas deklaratës së zëdhënëses së KQZ, ka reaguar kryetari i KQZ, Klement Zguri. Në fjalën e tij Zguri mbështet hapur Metën dhe njeh dekrtetin e...

Rama në Kuvend: Çfarë do më Ilir Meta?! Ende pa u bërë 50-vjeç i ka provuar të gjitha! (film)

Kryeministri Edi Rama nga Kuvendi ka sulmuar drejtpërdrejtë presidentin e vendit Ilir Meta. Në fjalën e tij Rama u shpreh se Meta ka pasur shansin...

Refuzuan dekretin e Presidentit, merren në mbrojtje anëtarët e KQZ-së

4 anëtarë të KQZ-së janë marrë në mbrojtje nga ana e njësisë speciale të poolicisë, pas vendimit të tyre për të rrëzuar dekretin e...

Meta i anuloi, KQZ-ja vijon normalisht punën për përgatitjen e zgjedhjeve të 30 Qershorit

Edhe pse Presidenti Meta anuloi datën e zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit duke i shtyrë, KQZ vijon normalisht punën. Kujtojmë se në mbledhjen e kaluar, kryetari...

Vasili: Meta ka mbrojtur dy kolonat e Republikës Parlamentare, Rama drejt fundit fatal

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka deklaruar se Presidenti i Republikës në përputhje të plotë me Kushtetutën dhe me detyrat e kompetencat që kjo Kushtetutë...

Vasili: Dekreti, që ndau atdhetarët nga horrat pa atdhe!

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili shprehet se dekreti i Presidentit Meta për zgjedhjet, ndau atdhetarët nga horrat pa Atdhe. Përmes një postimi...

Latest news

Qarkullonte me armë zjarri me vete, arrestohet 30-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 30-vjeçar pasi i është gjetur një armë në një çantë të vogël që mbante me vete. Po ashtu,...

Përplasja mes Elisa Spiropalit dhe Rudina Hajdarit, Abazi: Kundër spektaklit në politikë

Zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali dhe deputetja Rudina Hajdari kanë replikuar me tone të ashpra në Kuvend për kodin zgjedhor, lidhur me këtë ka...

Pas tërmetit me magnitudë 4.2, regjistrohen të tjera lëkundje gjatë natës në Cërrik e Belsh

Lëkundje tërmeti janë ndjerë përgjatë natës në qarkun e Elbasanit, ku epiqendra ka qenë Belshi. Pas lëkundjeve të forta të djeshme që u regjistruan...

Ndotja akustike/ Bushati Spiropalit: Me lavde gojore për Skënderbeun… Spiropali Bushatit: Ti je nipi i Hysni Kapos (film)

Shumë ashpër janë përplasur mes tyre Andi Bushati dhe Elisa Spiropali dje në mbrëmje në emisionin “Open” në Top Channel. Përballja u kthye në një...

Ekzekutimi i 71-vjeçarit në Elbasan, trupi ende në morg, askush nga familjarët nuk është paraqitur

Për pesë orë me radhë dita e djeshme në Elbasan, pothuajse ishte një skenë lufte. Duke mos u bindur për t’u dorëzuar, forcat speciale RENEA,...
- Advertisement -