- Advertisement -

TAG

Angela merkel

DW: Në kohën e krizës së koronavirusit, gjermanët i besojnë Angela Merkelit

Kur gjendja bëhet serioze, populli mblidhet rreth qeverisë së tij. Gati gjithmonë është kështu, si në demokraci ashtu edhe tek qeveritë autoritare. Parë nga...

Koronavirusi në Gjermani/ Çfarë po ndodh me besueshmërinë e Merkelit?

CDU dhe CSU kanë shënuar rritje masive në sondazhe, qeverisë po i jepet besimi maksimal. Një shenjë, se në kohë krize demokracia në Gjermani...

Kancelarja Merkel del nga karantina

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka dhënë fund karantinës së saj dhe u kthye në zyre të premten, tha një zëdhënës i saj. Merkel është...

Gjermani/ Regjistrohen 270 viktima dhe 45 000 raste me COVID-19

Rastet me koronavirus në Gjermani vazhduan të rriten. Numri i rasteve sot arriti në 44 439, ndërsa numri i viktimave u rrit në 270,...

Fitojnë amerikanët me Grenell, humb linja gjermane e Merkel. Rrëzohet qeveria e Albin Kurtit

Parlamenti i Kosovës, pas një seance të gjatë, ka rrëzuar sot qeverinë Kurti. Me 117 deputetë në sallë, 82 vota pro, 32 kundër dhe...

Bie numri i të infektuarve në Gjermani, Merkel rezulton negative në testin e dytë për koronavirus

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka rezultuar negative për për koronavirus për herë të dytë, por mbetet në karantinë. Merkel, 65 vjeç, ka qenë duke punuar...

Merkel video- konferencë me Albin Kurtin, në axhendë dhe mocioni për rrëzimin e qeverisë

Një ditë pasi karantinua pasi mund të jetë prekur nga koronavirusi, kancelarja gjermane, Angela Merkel, do të zhvillojë sot një bisedë përmes video- konferencë me...

Koronavirusi/ Vetëkarantinohet Angela Merkel pasi takoi doktorin e infektuar, Gjermania masa të rrepta: Gjoba deri 25 mijë euro

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është vetëkarantinuar, pasi ditën e djeshme ka takuar një prej doktorëve të prekur nga koronavirusi, ka njoftuar zëdhënësi i saj...

Angela Merkel blen ushqime si çdo gjerman. Edi Rama “udhëheq” luftën prej Surrelit (fotot)

Ndërsa kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është izoluar në Surrel prej nga lëshon mandatën për plebenjtë e tij, Angela Merkel, kancelarja e vendit më...

Koronavirusi/ Angela Merkel: Sfida më e madhe që prej Luftës II Botërore

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, iu drejtua përmes një fjalimi televiziv qytetareve dhe qytetarëve të Gjermanisë me apelin të respektojnë masat për parandalimin e...

Latest news

Austri, nga 3 nëntori mbyllen restorante e hotele, ja masat e reja kundër pandemisë

Shifrat e larta nga koronavirusi kanë bërë që autoritetet austriake të vendosin për një tjetër mbyllje. “Nga 3 nëntori Austria do të mbyllet për të...

Pa maska në rrugë, gjobiten 765 qytetarë

Në 24 orët e fundit janë gjobitur 765 qytetarë të cilët kishin dalë pa maska në rrugë. Ndërkohë që gjatë kontrolleve të bëra janë...

Shënohet viktima e parë shqiptare nga tërmeti në Izmir

Shënohet viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo deklaroi se viktima është një grua...

U plagos nga tërmeti, 14-vjeçari shqiptar në Greqi: Gjithçka do të kalojë

Mes të plagosurve në Greqi nga tërmeti me epiqendër në Samos është edhe një 14 vjeçar shqiptar. Ai është Enriko Mane, ndërsa pas plagëve që...

241 raste të reja me koronavirus, humbin jetën 7 pacientë

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera në total. 7 pacientë të cilët...
- Advertisement -