- Advertisement -

TAG

Anastas Janullatos

Kryepeshkopi Janullatos uron Krishlindjen: Këtë vit do ta kremtojmë pa u mbledhur familjarisht edhe me miq

Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse në Shqipëri, Anastas Janullatos ka uruar Krishtlindjen për të gjithë besimtarët. Janullatos thotë se këtë vit diktuar nga kushtet e pandemisë...

Kryepeshkopi Janullatos flet pasi mposhti COVID-19: Do e bëj vaksinën

Në një intervistë për mediat greke pak ditë pasi fitoi betejën me koronavirusin, Kryepeshkopi i Shqipërisë Janullatos përshkruan ndjesitë e tij teksa ishte vendosur...

Janullatos infektohet me koronavirus, niset me avion ushtarak në Greqi

Infektohet me covid-19, kreu i Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë, Anastas Janullatos. Mësohet se ai ndodhet në gjendje të rënduar, por jashtë rrezikut për jetën. Avioni...

Meta: E kundërta e paqes nuk është lufta, por egocentrizmi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vizituar sot dy ambientet e reja në Katedralen Ortodokse “Ngjallja e Krishtit” në Tiranë, në kuadër të fushatës...

Pashkët/ Kryepeshkopi Anastas uron gjithë shqiptarët: Perëndia ju mbushtë me gëzim dhe paqe

Kryepeshkopi i gjithë Shqipërisë, Anastas Janullatos uron sot të gjithë besimtarët ortodoksë për Pashkë. Nëpërmjet një mesazhi, Kryepeshkopi se ngjallja e Krishtit fuqizon shpresën se...

Sa e bukur ka dalë nusja!

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë në ceremoninë për Ditën Kombëtare të Greqisë. “Në këtë ditë feste e gëzimi të fqinjëve tanë uroj që...

Nuk i dua grekët në krye të Kishës Ortodokse Shqiptare, Noli do jetë kthyer përmbys në varr

Nga Mustafa Nano Teksa ndiqja këto ditë Kirillin, kreun e Kishës Ortodokse ruse, gjatë vizitës në Shqipëri, që është vizita e parë e një patriarku...

Meta dhe Patriaku Kirill çmojnë harmoninë fetare të shqiptarëve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në takim Patriakun e Moskës dhe gjithë Rusisë, Patriarkun Kirill dhe delegacionin e lartë zyrtar që e...

Shtetësia e Janullatosit, një varr më shumë për Vorio Epirin

Nga Arben Llalla Me turravrap publicistët tiranas për pak euro filluan të shprehin simpatinë e tyre për shtetësinë e Anastasit. Janë po ata fytyra që...

Latest news

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...
- Advertisement -