- Advertisement -

TAG

Amerika

Kosova merr pjesë për herë të parë në “Summit of the Americas”

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministrja e Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla me ftesë të sekretarit të Shtetit, Antony Blinken, do të merr pjesë në “Summit of...

Senatori amerikan paralajmëron: Më e keqja nuk është parë ende

Ligjvënësit amerikanë kanë pranuar informacione të klasifikuara rreth situatës në Ukrainë nga zyrtarë të lartë të mbrojtjes dhe ata të inteligjencës. Është raportuar se në...

Senatori amerikan: Rusia po tenton të krijojë pretekst për luftë

Kryetari i Komitetit të Senatit amerikan për Marrëdhënie me Jashtë tha se propozimet e sigurisë që ka prezantuar Moska, që kanë për qëllim të...

Autoritetet amerikane ofrojnë doza përforcuese COVID-19 për të gjithë të rriturit

Autoritetet amerikane filluan të premten të ofrojnë doza përforcuese të vaksinës COVID-19 për të gjithë të rriturit, duke zgjeruar fushatën e qeverisë për të...

Amerika na do të qetë!

Nga Edi Oga Nëse ka diçka me vlerë për kombin tonë, në historinë e tij moderne, është vëmendja dhe dashuria e Amerikës! Jemi me fat që...

Manjani: Nuk të sjell Amerika në pushtet, harrojeni këtë idiotësi

Nga Ylli Manjani Çdo qeveri në shpinë të kësaj toke, amerikane, gjermane, franceze, kineze apo ruse qoftë, njeh dhe respekton të zgjedhurit e një vendi...

Afati drejt skadimit, nis tërheqja e trupave amerikanë nga Afganistani, sa ushtarë kanë mbetur ende në Kabul

Trupat amerikane kanë filluar tërheqjen e tyre nga aeroporti i Kabulit, njoftoi të shtunën Pentagoni, pas një operacioni për më shumë se dy javë...

400 afganë së shpejti në Shqipëri: Do të strehohen mes Durrësit dhe Tiranës

Rreth 400 afganë pritet të mbërrijnë së shpejti në Shqipëri, për tu strehuar përkohësisht. Ardhja e tyre mund të jetë çështje ditësh ose javësh,...

Haradinaj: Kosova t’i strehojë afganët dhe të jetë pranë SHBA-së

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar në Afganistan. Haradinaj përmes një postimi në rrjetin social Facebook shkruan se...

Avioni luftarak rus përgjon avionët amerikanë në Detin Barents

Një avion luftarak rus MiG-31 së fundmi është ngritur në Detin Barents, ku dyshohet se po përgjon një avion amerikan. Mediat e huaja bëjnë me...

Latest news

Eurodeputetja gjermane kundër Ballkanit të Hapur: Minon procesin e anëtarësimit në BE

Nënkryetarja e Delegacionit në Komitetin Parlamentar të Asociimit BE-Ukrainë dhe anëtare e Komisionit për Punë të Jashtme dhe anëtare e Delegacionit në Parlamentin e...

“Skandal diplomatik”, Berisha: Rama shpërtheu në sharje prej ordineri ndaj Bullgarisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me komentet e kreut të qeverisë Edi Rama në Bruksel pas bllokimit të negociatave nga vetoja e...

Pas “dështimit” të Samitit, SHBA thirrje BE: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Qeveria amerikane ka reaguar pas Samitit të BE- Ballkani Perëndimor që u mbajt së fundmi në Bruksel, ku Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nuk...

Lufta Rusi-Ukraine, dalin shifrat e frikshme: Mbi 3 mijë delfinë të ngordhur në Detin e Zi

Mbi 3,000 delfinë në Detin e Zi kanë ngordhur si pasojë e pushtimit të Ukrainës nga Rusia. Lajmin e bëjnë të ditur shkencëtarët ukrainas...

Fermë kanabisi brenda anijes, shkatërrohet banda e trafikantëve shqiptarë

Një bandë shqiptare e trafikut të drogës është shkatërruar nga policia spanjolle. Në pranga kanë përfunduar tre trafikantë. Siç raportojnë mediat vendase, shqiptarët janë...
- Advertisement -