- Advertisement -

TAG

Ambasadorja amerikane

Tom Doshi me 3-4 diploma, prandaj komandon gjithë këtë popull ushtar… (film)

Tom Doshi ka qenë sfidanti i vërtetë i këtyre zgjedhjeve, i cili ia doli t’i japë tre mandate shtesë Edi Ramës, megjithë kundërshtinë shumë...

Yuri Kim: Reforma në Drejtësi po jep rezultat, SHBA gjithnjë në krah të Shqipërisë

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka deklaruar se Reforma në Drejtësi po je rezultat. Sipas saj reforma po ecën hap pas hapi. Në aktivitetin për Ditën...

Tom Doshi sfidon ambasadoren amerikane: 35 mijë vota në të gjithë Shqipërinë tregojnë që këta votues kanë shpresë te PSD dhe Toma (film)

Kreu i Partisë Socialdemokrate, Tom Doshi ka sfiduar në radhë të parë ambasadoren Yuri Kim, por edhe kundërshtarët e tjerë duke deklaruar që partia...

Pas Ramës, Yuri Kim do të takojë Lulzim Bashën

Ambasadorja amerikane Yuri Kim do të zhvillojë takim me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Bashën. Nuk dihet ende kur do të zhvillohet takimi i planifikuar...

Ambasadorja Amerikane nga Shkodra: Sot është dita juaj, shkoni dhe votoni të lirë

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim, ku ka shkuar të monitorojë procesin e votimit në Shkollën e Mesme “28 Nëntori” në qytetin e Shkodrës. Ambasadorja Yuri Kim, ka...

Ambasadorja e SHBA: Mos votoni kriminëlët! Votoni ndryshimin në 25 Prill

Më në fund ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim e kuptuar lojën e Rilindjes me kriminelët e infiltruar në zgjedhjet e...

Kushti i NATO-s: Ushtarakët shqiptarë të vaksinohen vetëm me Pfizer

Pas bluzave të bardha, pensionistëve, policëve e gazetarëve, ka nisur vaksinimi i forcave të armatosura shqiptare. Procesi i nisur dje, ka prioritet ushtarakët që do...

Yuri Kim: Siguroni zgjedhje të drejta dhe transparente, çdo gjë më pak hap prapa për demokracinë

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim i është drejtuar edhe njëherë me një mesazh të qartë dhe të fortë maxhorancës lidhur mbi zgjedhjet e 25 prillit. Përmes...

Zëri i Amerikës: Pse Partia Socialiste e ka frikë Tom Doshin?

Në Shqipëri ambasadorja amerikane Yuri Kim, kërkoi të martën që Partia Socialiste të pozicionohet qartë për rastin e deputetit Tom Doshi dhe rikandidimin e...

Yuri Kim kritika politikës shqiptare: Nga çfarë keni frikë?

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, iu ka bërë thirrje të gjithë palëve politike që të mos heshtin ndaj përfshirjes së udhëheqësit të PSD-së...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -