- Advertisement -

TAG

ambasador

Mbërrin në Tiranë ambasadori i ri italian/ Ja kush e zëvendëson Alberto Cutillon

Ka mbërritur në Tiranë ambasadori i ri i shtetit fqinj të Italisë që do të pasojë në detyrë Alberto Cutillo. Lajmin e jep vet Ambasada...

Ambasadori i OSBE: Shqipëria të gjejë zgjidhje për reformën zgjedhore deri në fund të vitit!

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt, i bëri thirrje komisionit të posaçëm për reformën zgjedhore të gjejë një zgjidhje, maksimumi deri në fund...

Pas takimit me partitë e vogla/ Soreca në zyrën e Kryemadhit

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka zhvilluar sot një takim me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi. Mësohet se takimi nisi rreth orës 15:00...

Basha-ambasadorëve: Mos u bëni palë me askënd, por me vlerat mbi të cilat qëndroni

Pas takimit me ministrin e Jashtëm çek në selinë e Partisë Demokratike, kryetari i opozitës Lulzim Basha doli në një deklaratë për mediet, me...

Ambasadori britanik në Kosovë: Urime Dua Lipa, krenaria e dy shteteve

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, e ka uruar këngëtaren kosovare Dua Lipa për dy çmimet “Grammy” që ajo mori. O’Conell, në një postim në...

Hiqu si debil, si i trashë dhe ke për t’u bërë ministër, deputet, ambasador

Nga Artan Fuga Në Shqipëri duhet të kesh zgjuarësinë për t’u hequr si budalla për t’u bërë ministër, deputet, drejtor, ambasador e të tjera e...

Shqipëria pa Ambasador amerikan, Harxhi: Do të ketë risi në marrëdhëniet me SHBA-të

Ambasada më e rëndësishme në Shqipëri ajo e SHBA-ve, prej afro 7 muajsh është pa diplomat, pasi kandidatura e Kathleen An Kavalec nuk është...

Ambasadori italian: Droga e Shqipërisë kërcënim serioz për ne dhe BE-në

Ambasadori italian në Shqipëri, Alberto Cutillo, në një intervistë për gazetën “Shekulli” ka konfirmuar se pavarësisht nga propaganda e qeverisë Rama, trafikimi i drogës...

Minjtë e “Bllokut” janë ringjallur!…Janë ministra, deputetë, këshilltarë, drejtorë, ambasadorë!

Nga Luan Rama Disa syresh i kam parë shumë vite më parë. Ndonjë edhe e kam njohur, po pavarësisht faktit në i kam njohur apo...

Donald Lu largohet nga Shqipëria, dërgohet në Kirgistan

Ambasadori amerikan Donald Lu do të largohet nga Shqipëria. Sipas lajmërimit në faqen e Shtëpisë së Bardhë thuhet se njeriu që drejtoi misionin diplomatik të...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -