- Advertisement -

TAG

algjeri

Algjeriani sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi!

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij. Siç raportojnë mediat algjeriane, ai...

Rama merr pamjet e Algjerisë nga protesta, i publikon duke thënë se janë nga Spanja (film)

Kryeministri Edi Rama ka marrë pamjet e Algjerisë nga protesta e 22 shkurtit, ku forca e policisë algjeriane shpërndajnë protestuesit në kryeqytetin Algjer. Ai i ka...

Vazhduan koncertin pas ngjarjes tragjike në Algjeri, reagojnë Dhurata Dora dhe Soolking

Mbrëmjen e djeshme 5 persona humbën jetën në Algjeri pas një incidenti gjatë koncertit të reperit të njohur Soolking në të cilin ishte e...

Rëndohet bilanci i viktimave nga avioni i rrëzuar, shkon në 257

Shkon në 257 numri i viktimave nga rrëzimi i një avioni ushtarak në Algjeri. Mjeti fluturues ishte duke transportuar qindra ushtarë dhe pajisje luftarake, në...

Avioni ushtarak me mbi 200 persona në bord rrëzohet në Algjeri

Nje avion ushtarak me se paku 200 persona në bord është rrëzuar në Algjeri. Mediat lokale raportojnë se avioni u rrëzua në Algjeri, pranë aeroportit në...

Latest news

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...

Drejtshkrimi i gegnishtes ose gegnishtja e standardizueme

Sapo doli nga shtypi libri me rregullat e drejtshkrimit të gjuhës shqipe në gegnisht, botim cilësor i Fondacionit ALSAR. Është hera e parë që botohet...

Franca vazhdon vaksinimin me Johnson & Johnson

Franca ka në plan të vazhdojë vaksinimet kundër Covid-19 me vaksinën e prodhuar nga Johnson & Johnson, pavarësisht raporteve të efekteve anësore të trombozës...

Mali i Zi: Mohimi i gjenocidit rrezikon qeverinë e reformuar

Ministri malazez i Drejtësisë, Vladimir Leposaviq mohon gjenocidin në Srebrenica të Bosnjës. Kjo mund të shkaktojë shpërbërjen e qeverisë të krijuar vjeshtën e kaluar...
- Advertisement -