- Advertisement -

TAG

Aleksandër Lukashenko

Bashkimi Europian e izoloi, Lukashenko pritet nga Putin në Rusi

Udhëheqësi bjellorus Aleksandër Lukashenko shkoi në Rusi të premten për bisedime me Presidentin Vladimir Putin, në mes të tensioneve me Evropën rreth uljes dramatike...

Tiranë – Minsk/ Dy protesta të ndryshme, por e njëjta pamje…

Në Bjellorusi, të paktën 100,000 protestues dolën të dielën në rrugët e Minskut, në njërën nga demonstratat më të mëdha kundër Presidentit Aleksandër Lukashenko,...

Presidenti i OSBE-së, Edi Rama takohet me diktatorin bjellorus (Zbardhet biseda)

Kriza në Bjellorusi është shuar, falë udhëheqësit botëror, Presidentit të OSBE-së, Edi Rama. Zbardhet takimi i tij në Minsk me udhëheqësin bjellorus, Aleksandër Lukashenko. Kjo bisedë...

Përplasjet në Bjellorusi? E ardhmja do të vendoset në Moskë!

BE-ka ka qenë rrallë kaq e bashkuar për një çështje të politikës së jashtme si në rastin e Bjellorusisë. BE-ja mbështet pa rezervë protestat...

Protestat në Bjellorusi/ Lufta është çështje momenti, Rusia mund të fillojë pushtimin (fotot)

Protestat e fundit në Bjellorusi kundër Presidentit Aleksandër Lukashenko cilësohen si një situatë e ngjashme me revolucionin kundër Janukoviçit në Ukrainë nga gazetari i BBC,...

Pa përvojë në politikë, diktatori i fundit në Europë bën të dashurën 22 vjeçare deputete (foto)

Është vetëm 22 vjeç dhe është në një lidhje dashurie me 65 vjeçarin, Aleksandër Lukashenko, president i Bjellorusisë. Bëhet fjalë për Maria Vasileviç e cila...

Latest news

Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Ngjarja ka ndodhur teksa Erdogan po merrte pjesë në një tubim...

E konfirmon qeveria: Kurti nuk e viziton SHBA-në këtë vit

Plani i Kurtit për të shkuar në Amerikë gjatë muajit nëntor mbeti vetëm synim. Para 70 ditëve, kryeministri Kurti u pati treguar deputetëve në...

Duke shëtitur në Amerikë, Rama zbulon shqiptarin: E gjeta nga emri i lokalit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sikurse e ka zakon, shefi i qeverisë shqiptare nuk ka harruar të përcjellë humor...

Tragjedia në Bullgari, familjarët kërkojnë përgjegjësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që sa më shpejtë të zbardhet e vërteta rreth tragjedisë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të...

Rama në SHBA, takohet me përfaqësues të industrisë automotive: Mundësi bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama ndodhet në mjediset e organizatës “Automation Alley” në Shtetet e Bashkuar të Amerikës. Së fundmi Rama ka postuar pamjet gjatë kësaj vizite...
- Advertisement -