- Advertisement -

TAG

Aleksandër Çipa

Fati politik i opozitës, a do të ndahet Basha nga Berisha?

Vetë Basha e ka premtuar këtë pak orë pas shpalljes zyrtare të fitores së tij në fillim të kësaj jave, (14.06), përballë tre kandidatëve...

Mbahet takimi me gazetarët, kreu i Unionit: Ndryshimet në rregullore ti besoheshin Kuvendit të ardhshëm

Kuvendi dhe gazetarët po zhvillojnë takimin pas protestës për rregulloren e re që ndalojnë mediat në komisionet parlamentare. Kreu i Unionit të Gazetarëve, Aleksandër Çipa...

Ndahet në moshën 79-vjeçare, princi i Polifonisë shqiptare Lefter Çipa

Ndërron jetë poeti i mijëra vargjeve polifonike dhe i 18 librave me poezi, Lefter Çipa. Djali i tij, Aleksandër Çipa shprehet se kjo ka qenë një...

Rishikim apo shfuqizim i paketës antishpifje?

Rishikimi i plotë i paketës anti-shpifje pjesë përbërëse e listës prej 15 kushtesh që Shqipëria duhet të plotësojë për të hapur negociatat e anëtarësimit...

Shembja e Teatrit, DW: Historia është shndërruar në rrënoja, vazhdon firmosja e peticionit

Pas shembjes së Teatrit Kombëtar protestuesit po firmosin një peticion, ku kërkojnë që në vendin e teatrit të shembur, 80- vjeçar të ngrihet një...

Gazetarët për “Euronews Albania”: Ja pse jemi kundër “Paketës Antishpifje”

Ditën e sotme u zhvillua protesta e paralajmëruar nga gazetarët, kundër paketës "Antishpifje", përpara parlamentit të Shqipërisë. Në protestë ishin të pranishëm gazetarë të shumtë...

Shoqëri e zhytur në poshtërim njerëzor

Nga Aleksandër Çipa Sekuenca filmike e qarkulluar në rrjetet sociale e më pas në web-et dhe versionet e tjera online, në të cilën poshtërohet një...

Latest news

COVID-19 në Itali, mbi 77 mijë të infektuar, 352 vdekje

Në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar 77.696 raste të reja me Covid nga 519.293 tamponë dhe 352 të vdekur. Këto janë të...

Gjirokastër/ “Benz-i” del nga rruga dhe përfundon në pedonale, plagoset shoferi

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar në Gjirokastër. Burime bëjnë me dije se aksidenti ka ndodhur në afërsi të lagjes Gërhot. Një mjet tip...

“Super Skandal!”, Berisha reagon për audion e Veliajt: Një përgjim që bën autopsinë e narkoshtetit

Ish-kryeministri, Sali Berisha, e ka konsideruar si super skandal, përgjimin e dalë ditën e sotme në media, ku Erion Veliaj është kapur duke u...

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...
- Advertisement -