- Advertisement -

TAG

Alberto Cutillo

Mbërrin në Tiranë ambasadori i ri italian/ Ja kush e zëvendëson Alberto Cutillon

Ka mbërritur në Tiranë ambasadori i ri i shtetit fqinj të Italisë që do të pasojë në detyrë Alberto Cutillo. Lajmin e jep vet Ambasada...

“Kushtetuesja”/ Miratohet rezoluta në Kuvend, ambasadori italian thirrje politikës: Pyesni “Venecian”

Kuvendi ka miratuar me 97 pro, 0 kundër dhe 4 abstenime rezolutën e PS-së për shmangien e krizës institucionale kushtetuese për legjitimitetin e Gjykatës...

Voltana Ademi takon ambasadorin Italian: Gjetëm vëmendjen e tij të plotë për shqetësimet tona

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka falenderuar përzemërsisht Ambasadorin e Republikës së Italisë në vendin tonë i cili zhvilloi sot një takim...

Ambasadori italian zbulon dilemën e BE: Zgjedhje pa opozitën, apo shtyrje dhe ndryshim të sistemit!

Ambasadori italian në vendin tonë, Alberto Cutillo, ka komentuar gjatë nga qyteti i Shkodrës krizën e rëndë politike në Shqipëri. Sipas diplomatit të lartë...

Ambasadori italian, Alberto Cutillo: Qeveria të nis urgjentisht dialogun me opozitën. Reforma pa gjysmën e elektoratit nuk bëhen (film)

Ambasadori i Italisë në Tiranë, Alberto Cutillo gjatë një interviste për Report TV thotë se qeveria nuk mund të hiqet sikur nuk ka ndodhur...

Ambasadori italian: Mazhoranca të bëjë një hap drejt dialogut

Lidhur me krizën politike në vend ambasadori italian në Shqipëri, Alberto Cutillo tha se janë suprizuar nga vendimi i opozitës për djegien e mandateve,...

Ambasadori italian: Droga e Shqipërisë kërcënim serioz për ne dhe BE-në

Ambasadori italian në Shqipëri, Alberto Cutillo, në një intervistë për gazetën “Shekulli” ka konfirmuar se pavarësisht nga propaganda e qeverisë Rama, trafikimi i drogës...

Ambasadori italian: Luftë grupeve kriminale, deri më tani fajtorët s’janë dënuar

Pas deklaratave të ambasadorit amerikan Donald Lu, ka reaguar edhe ambasadori italian në vendin tonë Alberto Cutillo, ku tha se fajtorët duhet të dalin para...

Ambasadori italian apel shqiptarëve: Refuzoni me çdo kusht shit-blerjen e votës

Ambasadori italian, Alberto Cutillo e ka cilësuar të rëndë shit- blerjen e votës ditën e zgjedhjeve. Në festimet e ditës së Republikës italiane nga Shkodra...

Ambasadori Italian letër Bashës: Vlerësim për kontributin në reformën në drejtësi

Ambasadori i Italisë, Alberto Cutillo i ka dërguar një letër Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha ku vlerëson kontributin për reformën në drejtësi. “Kam besim...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -