Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Kushtetuesja”/ Miratohet rezoluta në Kuvend, ambasadori italian thirrje politikës: Pyesni “Venecian”

Nga Ejona 0

Kuvendi ka miratuar me 97 pro, 0 kundër dhe 4 abstenime rezolutën e PS-së për shmangien e krizës institucionale kushtetuese për legjitimitetin e Gjykatës Kushtetuese.

Seanca e jashtëzakonshme erdhi pas dekretit të presidentit Ilir Meta për emërimin e Marsida Xhaferllarit në të njëjtin vend të zënë më parë nga gjykatësja Arta Vorpsi.

Ambasadori i Italisë në Shqipëri, Alberto Cutillo tha se e rëndësishme është që Gjykata Kushtetuese të funksionojë ndërsa u sugjeroi palëve të shkojnë për interpretim në Venecia.

“Palët janë ende shumë larg. Kam një sugjërim personal, palët të shkojnë për interpretim në Venecia, i cili do ishte profesional dhe mbi palët”, tha ai.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej