- Advertisement -

TAG

Aktori Neritan Liçaj

1 vit nga shembja e Teatrit Kombëtar, gazeta gjermane: Skandali më i madh kulturor që nga rënia e komunizmit

Gazeta autoritare gjermane, Suddeutsche Zeitung i ka dedikuar një reportazh shembjes së Teatrit Kombëtar. Një vit më pas, gazeta thekson se shembja e Teatrit...

Liçaj: Rama tentoi pastrimin e parave në truallin e Teatrit Kombëtar

Aktori Neritan Liçaj një aktivistët e njohur të mbrojtjes së Teatrit, u shpreh në A-Shoë me gazetarin Adi Krasta, se ishin të bindur që...

Liçaj në SPAK: Kauza e teatrit është e drejtë, e luftës së politikës kundër artit

Aktori Neritan Liçaj është anëtari i tretë nga Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, që është marrë në pyetje nga Prokuroria e Posaçme, SPAK në...

“Historia do të dënojë kryeministrin”, Liçaj: Jemi racë e fortë (live)

Aktori Neritan Licaj me anë të një fjalimi të mbajtur përpara qytetarëve, në protestën e dytë kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, shprehet se duhet...

Me zë të ngjirur/ Liçaj: U përpoqën të na vrasin shpresën por… (live)

Aktori Neritan Licaj me zërin e ngjirur dhe emocional, ka mbajtur fjalim në sheshin e protestës kundër shembjes së teatrit. Licaj tha se ata...

Neritan Liçaj: Bashkë me Teatrin Kombëtar vdiq edhe një pjesë e imja

Aktori Neritan Licaj ka reaguar sërish pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Në reagimin e tij, Liçaj u shpreh se bashkë me shembjen e Teatrit ka...

Neritan Liçaj këmbëkryq në bulevard: S’kam fuqi dhe as dëshirë të flas

Aktori Neritan Liçaj i është bashkuar protestës tek Teatri Kombëtar në një gjendje jo të mirë shëndetësore. Liçaj tha për mediat se nuk është në...

Në lot dhe me pranga në duar, Neritan Liçaj: Kam 25 vite aty, çfarë po bëni? (film)

Pas shembjes së Teatrit Kombëtar, policia e shtetit ka arrestuar edhe disa artistë, mes tyre dhe aktorin Neritan Liçaj, i cili është shoqëruar në...

Liçaj- Ramës: Nuk i uroj vdekjen, por edhe kur të vdesë do nxjerrë dorën nga arkivoli për lekë

Aktori Neritan Liçaj deklaroi se qeveria në vend të merren me pandeminë pasi njerëzit janë në pikë të hallit, kryeministri e ka mendjen të prishë...

Neritan Liçaj: Unë, Enver Hoxha i parë në film, ju tregoj për skenat intime me Nexhmijen

Neritan Liçaj “ringjall” Enver Hoxhën me në krah Nexhmijen, për herë të parë në një film artistik me titull “Gjirokastra”. Ka romancë dhe dramë, pasi...

Latest news

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...
- Advertisement -