- Advertisement -

TAG

Adele

Adele rikthehet pas 6 vitesh mungesë! Publikon këngën e re “Easy On Me” (Film)

Pas një promovimi disa mujor, kënga e re e artistes Adele tashmë është publikuar. “Easy On Me”, një baladë me melodi emocionale të luajtur në...

Ndryshimi drastik në peshë i Adele, flet trajnerja e saj: Ju tregoj ‘sekretin’ si e bëra të dobësohej

Këngëtarja Adele ka pësuar një transformim të madh në vitet e fundit. Në fillim të karrierës së saj, ajo është shfaqur mbipeshë, mirëpo nuk...

Izolimi “transformon” këngëtaren e famshme

Adele është një ndër këngëtaret më të suksshme në botë. Këngëtarja angleze prej tre muajsh nuk ka qenë aktive në rrjetet sociale. Teksa të gjithë...

Adele vazhdon t’i befasojë fansat me pamjen e re

Adele ka humbur 45 kilogramë dhe tashmë këngëtarja nuk është aspak ashtu siç jemi mësuar ta shohim përgjatë karrierës së saj të suksesshme. Prej muajsh...

Adele në superformë në ditëlindjen e Drake, ka humbur 6kg

Adele ka qenë e ftuara speciale e festës së ditëlindjes së 33-të të Drake, e mbajtur në Hollywood. Me një fustan të zi kadifeje, këngëtarja...

Këngëtarja Adele ndahet nga bashkëshorti i saj pas tre vitesh martesë

Këngëtarja e mirënjohur Adele është ndarë nga bashkëshorti i saj Simon Konecki. Pas 7 vitesh njohje me njëri-tjetrin ndërsa kurorëzuan lidhjen e tyre në martesë...

Adele i jep fund martesës: Djalin do ta rrisim bashkë

Këngëtarja e njohur Adele dhe bashkëshorti i saj Simon Konecki i kanë dhënë fund martesës së tyre. Lajmi u konfirmua nga përfaqësuesi i këngëtares...

Adele edhe në Hollywood

Adele është e vendosur të lërë shenjë edhe në Hollywood, pasi sipas thashethemeve që kanë nisur të qarkullojnë së fundmi, ajo është në bisedime...

Dua Lipa thyen rekordin e Adele

Dua Lipa është artistja e parë femër që ka kryesuar klasifikimin britanik që nga superhiti i Adele, “Hello”, në 2015. Në klasifikimin e ri të...

Adele përdor gjuhën e shenjave për të mbrojtur kordat vokale

Në një përpjekje për të shpëtuar kordat e saj zanore Adele ka reduktuar komunikimin duke përdorur gjuhën e shenjave, raporton The Sun. Adele ka frikë...

Latest news

COVID-19 në vend, 789 raste të reja dhe 7 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka nxjerr shifrat e Covid-19 për 24 orët e fundit. Sipas MSH, janë kryer 3667 testime, nga të cilat kanë rezultuar...

COVID-19 në Itali, mbi 77 mijë të infektuar, 352 vdekje

Në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar 77.696 raste të reja me Covid nga 519.293 tamponë dhe 352 të vdekur. Këto janë të...

Gjirokastër/ “Benz-i” del nga rruga dhe përfundon në pedonale, plagoset shoferi

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar në Gjirokastër. Burime bëjnë me dije se aksidenti ka ndodhur në afërsi të lagjes Gërhot. Një mjet tip...

“Super Skandal!”, Berisha reagon për audion e Veliajt: Një përgjim që bën autopsinë e narkoshtetit

Ish-kryeministri, Sali Berisha, e ka konsideruar si super skandal, përgjimin e dalë ditën e sotme në media, ku Erion Veliaj është kapur duke u...

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...
- Advertisement -