- Advertisement -

TAG

AAK

Haradinaj: AAK nuk merr pjesë në seancën e thirrur për votimin e presidentit

Kryetari i partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se deputetët e këtij subjekti politik nuk do të marrin pjesë në...

Kuvendi i Kosovës miraton komisionet parlamentare

Kuvendi i Kosovës në seancën e së premtes miratoi përbërjen e komisioneve parlamentare, ku Lëvizja Vetëvendosje do të ketë nën udhëheqje shtatë prej 14...

Numërohen 98% e votave, ky është rezultati deri më tani

Lëvizja Vetëvendosje duket se do të dalë me  një rezultat të thellë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka...

Haradinaj i shtrin “dorën” Albin Kurtit: Nëse Lëvizja Vetëvendosje fiton zgjedhjet, të hapur për koalicion

Kreu i AAK, Ramush Haradinaj ka deklaruar se është i hapur për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje në rast se kjo e fundit fiton zgjedhjet. Haradinaj...

LVV, AAK dhe Nisma nuk ndryshojnë renditjen e kandidatëve në listat zgjedhore

Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate nuk kanë bërë rirenditjen e kandidatëve në listat zgjedhore, pas vendimit 29 janarit të...

AAK nënshkruan marrëveshje me PSHDK, garojnë me një listë në zgjedhjet e 14 shkurtit

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka arritur marrëveshje parazgjedhore me Partinë Shqiptare Demokristiane të Kosovës. Kështu, AAK dhe PSHdK do të garojnë së bashkë...

AAK kërkon ndërprerjen e dialogut me Serbinë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, parti kjo që është pjesë e koalicionit qeveritar, ka kërkuar që Qeveria të ndërpresë menjëherë të gjitha aktiviteteve që...

Kosovë/ Qeveria Hoti shfuqizon reciprocitetin me Serbinë, AAK voton kundër

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e sotme ka votuar për të shfuqizuar masat e reciprocitetit ndaj Serbisë. Këto masa u vendosën më 1 prill...

Kuvendi i Kosovës mban sot seancë për votimin e Qeverisë Hoti

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, të dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit, do t’i drejtohen serish ulëseve të tyre për të zgjedhur një qeveri...

Kurti paralajmëron rezistencë: Qeveria në detyrë deri në zgjedhje të reja

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka paralajmëruar rezistencë për të qëndruar në qeveri deri në zgjedhje të reja. Teksa një koalicion LDK, AAK, Nisma është gati...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -