Stuhia e erës rrëzon kamionin në Milot (film)

0
204

Moti i keq me erë të fortë dhe temperatura të ftohta ka përfshirë sot vendin tonë. Madje në disa akse raportohen vështirësi në kalim. Ndërsa era e fortë është bërë burim i një aksidenti në aksin Lezhë – Laç, ku raportohet se një mjet i tonazhit të rëndë është batuar në rrugë.

Aksidenti është regjistruar te vendi i quajtur ‘Ura e Milotit’, ndërsa sipas policisë, drejtuesi i mjetit me targa të Kosovës dhe pasagjeri nuk kanë marrë lëndime.

Si pasojë e aksidentit, është bllokuar qarkullimi në njërin krah të rrugës për rreth 2 orë, ndërsa policia dhe grupi hetimor po punojnë për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti.