- Advertisement -

TAG

Milot

Ky është momenti i atentatit kur zbrazet karikatori ndaj 45-vjeçarit në Milot (film)

Gazetari Elton Qyno ka publikuar videon e atentatit që i është bërë sot 45-vjeçarit Ylli Ibrahimi në Milot. Ibrahimi po dilte nga një lokal...

Të shtëna me armë zjarri në Milot, plagoset një person

Një person është plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Milot. Policia njofton se rreth orës 12:10 në rrethana të paqarta është plagosur shtetasi...

Horror në autostradën Lezhë-Milot, furgoni me pasagjerë përplas për vdekje këmbësorin

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është shënuar në aksin rrugorë, Lezhë-Milot. Nga të dhënat e para, dyshohet se personi i cili më...

Aksident me pasojë vdekjen në aksin e vjetër Thumanë-Fushë Krujë, ndalohet autori i dyshuar

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur mëngjesin e së mërkurës në aksin e vjetër Thumanë-Fushë Krujë. Policia ka vënë në pranga autorin e...

Zjarr i madh në Milot, rrezikojnë banesat (foto)

Kurora e gjelbër në Milot është përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Mësohet se zjarri fillimisht ka rënë në disa pisha e shkurre dhe më...

Përplaset me motorr 35-vjeçari, drejtuesi i mjetit në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në pranë fshatit Bushnesh në autostradën Milot- Thumanë. Nje motor është përplasur me trafikndarësen, e për...

Kurbin/ Arrestohen 3 persona për dhunim ndaj efektivit të policisë

Gjatë një kontrolli nga Policia në Kurbin, janë arrestuar për mosbindje dhe dhunë ndaj efektivit të policisë tre persona. Ngjarja ka ndodhur në një lokal...

Aksident i rënde në rrugën nacionale, drejtuesi i motorit humb jetën

Në rrugën nacionale në afërsi të Milotit ka ndodhur një aksident me pasojë vdekjen. Mësohet se një person i cili po udhëtonte me motorcikletë është...

Milot, makina përplas 17-vjeçaren, rëndë në spital

Një aksident rrugor me pasojë plagosjen e një 17-vjeçareje ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në aksin rrugor Lezhë- Milot. Mësohet...

Kurbin/ I moshuari vetëvritet me armë zjarri në banesë

Një person i ka dhënë fund jetës ditën e sotme duke u qëlluar me armë zjarri. Viktima është Pjetër Marku, 74 vjeç. Mësohet se shtetasi...

Latest news

Ik maturant! “Apliko jashtë!”, “Ik, larg!”

Nga Orilda Kalami Provimet e maturës janë përballja e parë e një filize me shtetin. Një filizë idealist, ëndërrimtar, pasionant, naiv, me talente, pa talente,...

EURO 2020: Dita e Lewandowski dhe Spanjës, 3 duelet në program për sot

EURO 2020 vijon rrugëtimin dhe sot janë programuar tre duelet e radhës në grupe. Në grupin D luhet edhe ndeshja tjetër prej orës 15:00,...

Përmirësohet situata me koronavirusin në Maqedoninë e Veriut, shënohet dita e parë pa asnjë viktimë pas 9 muajsh

Maqedonia e Veriut të dielën (13 qershor) nuk ka regjistruar asnjë viktimë me COVID-19 duke shënuar ditën e parë pa viktima që nga shtatori...

Zgjedhjet në PD/ Mbyllet numërimi në total: Fiton bindshëm Lulzim Basha me 81.7%

Ka përfunduar numërimi i votave në shkallë vendi në zgjedhjet brenda PD-së, për kreun e ri. Ka përfunduar numërimi në total i votave në të...

LGBTI kërkon heqjen e fjalës “nënë”/ Bes Kallaku: Shpirtin ma ngroh vetëm “o ma, o ba”… (film)

Kërkesa e komunitetit LGBTI për të zëvendësuar fjalën “nënë” me “prind që ka lindur” ka shkaktuar mjaft debat dhe revoltë tek qytetarët, të cilët...
- Advertisement -