Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Studentët do të ngrihen sërish, protestë të madhe në 22 maj

Nga Klodiana 0

Studentët do të ngrihen sërish në protestë më 22 maj në orën 12:00 tek Ministria e Arsimit.

Studentët do të protestojnë kundër qeverisë për mosrealizimin e kërkesave të tyre në kuadër të Paktit për Universitetin nga kryeministri Edi Rama.

“Mundësia për t’u ringritur është më aktuale se kurrë. Më 22 maj do të rifillojmë protestat”, u shprehen studentët.

Studentët shprehen se gjendja në universitete vijon të mbetet e njëjta edhe pas protestave të nëntorit.

 

Image

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej