Start i ngadaltë i Messit me PSG-në, 1 gol në 44 gjuajtje

0
138

Lionel Mesi ka nisur një start të ngadaltë me PSG-në këtë sezon dhe këtë e vërtetojnë dhe statistikat. Argjentinasi ka shënuar vetëm një gol në Ligën e Parë franceze, nga 44 gjuajtje në total.

Ai është i dyti për sa i përket kësaj statistike negative në Top 5 ligat e Europës. Para tij është vetëm Zhoao Kanselo i Sitit, i cili numëron 1 gol nga 46 goditje.

Të gjithë presin të shohin një rikthim të Mesit, por duket se 34-vjeçari ende nuk po lë shenjë në Francë dhe kjo bën që shumë kritika të vihen kundër 7-herë fituesit të Topit të Artë.