Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Sot, publikoj intervistën me bosin në burgun e Ekuadorit”, Artan Hoxha-Ramës: Çfarë do thuash? (film)

Nga 27.al 0

Gazetari Artan Hoxha, bën me dije se ka intervistuar një personazh të njohur në burgun e Ekuadorit, për të cilin u tha se ka urdhëruar pengmarrjen e Jan Prengës.

Hoxha e konfirmoi një gjë të tillë në “Byro Politike” duke i transmetuar edhe një mesazh kryeministrit Edi Rama, i cili sulmoi sot gazetarët dhe analistët e paneleve televizive.

“Kam parë reagimin e kryeministrit që ishte shumë nervoz, se ky skektakël nuk ka ngjitur ashtu siç donte ai. Dhe po akuzonte të gjithë ata që janë skeptikë, që kanë mendimin e lirë dhe thoshte se janë avokatë të krimit. Tani unë nuk pata kohë sot, se tani e ka nxjerrë atë reagimin ai, por do t’i nxjerr nesër (sot)… Do dal nesër (sot), nga këta që ka në listë, do ta nxjerr atë vetë, Edi Ramën dhe një nga të listës. Ça do thotë nesër? Kush janë me krimin? Jemi ne që po denoncojmë një spektakël të turpshëm dhe më vjen gjynah dhe më vjen keq për ata policë të shtetit se kanë 6 muaj që janë setërvitur dhe po keqpërdoren… Nesër (sot) ne kemi gjithë këtë kohë… na është thënë se gjithë ngjarja e madhe është oganizuar një bos i madh që rri në Ekuador. Unë e kam marrë në intervistë atë bosin që është në burg në Eduador, do dali. Si është e mundur? Ky që nuk e gjejnë këta… ata janë aty, prezentë. Ky veprim nuk godet krimin e organizuar”.

/abcnews.al/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej