Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“S’luan pa sqaruar çështjet e merkatos”, PSG përjashton Nejmarin

Nga Klodiana 0

Sot në ora 21:00 PSG pret Tuluzën në “Parc des Princes”. Ide të qarta mbi ndeshjen dhe objektiva për Tomas Tuhel, dyshimi i vetëm i të cilit ka të bëjë me Nejmar.

Duke folur për brazilianin, trajneri i PSG deklaroi në konferencë për shtyp: “Forma e Nejmarit ka ardhur në rritje çdo ditë. Ai ka zhvilluar çdo stërvitje me intensitet dhe cilësi, por situata rreth tij mbetet e njëjta dhe për sa kohë nuk është e qartë, ai nuk do të zbresë në fushë.

Nëse brenda ditës së nesërme do të ketë zhvillime dhe çdo gjë do të bëhet e qartë, atëherë Nejmar do të luajë. Kjo nuk është situata ideale për skuadrën time, por jemi profesionistë dhe duhet të përshtatemi”.

Ndërkohë në listën e bërë publike nga skuadra, në lidhje me lojtarët që do të jenë në dispozicion të trajnerit për ndeshjen e sotme, vihet re se Nejmar nuk është i grumbulluar.

LISTA PSG

/panoramasport

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej