Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Aksion blic i Policisë Vlorë, 7 të arrestuar për vepra të ndryshme

Nga Klodiana 0

Policia e Vlorës në 24 orët e fundit ka arrestuar në  7 persona, të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale.

Të dyshuarit akuzohen për vjedhje, drogë dhe armëmbajtje pa leje.

Njoftimi i policisë së Vlorës:

Në vijim të punës, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë së paligjshme, gjate 24 orëve të fundit, Policia ka arrestuar në flagrancë 7 persona për vepra të ndryshme penale.

Policia e Himarës ka arrestuar në flagrancë për “Vjedhje në bashkëpunim” shtetasit:

  • P. Xh., 23 vjeç, banues në Dhërmi.
  • K. Xh., 21 vjeç, banues në Dhërmi.
  • D. H., 31 vjeç, banues në Dhërmi.

Kapja dhe arrestimi i tyre u bë pasi këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, në lokalin e shtetases V.C në Dhërmi, kanë vjedhur një sasi parash prej 50.000 lekë të rinj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej