Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Skandaloze gjuha e Ramës në Laç: Bjere çik atë të ziun, ku është ai i ziu? (film)

Nga Ejona 0

Kryeministri Edi Rama ishte sot në qytetin e Laçit, për të takuar nga afër qytetarët e prekur nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit.

Qytetarët drejotjnë ankesa të shumta kryeministrit se janë pa banesa që pas tërmetit dhe nuk kanë ku fusin kokën. Ndërkohë i lodhur nga hallet e tyre, Rama u thotë që ka pune dhe duhet të lëvizi.

“Më mbytët, auuu më mbytët”, thotë Rama ndërsa po i drejtohej makinës së tij.

Një tjetër gjest aspak të denjë dhe racist ka bërë ai gjatë fjalës së mbajtur.

“Bjere çik atë të ziun, ku iku?”, i drejtohet Rama truprojave të tij, teksa fjalën e kishte pr një qytetar, i cili i kërkoi një hotel për nënën e tij.

Por kryeministri nuk u mjaftua me kaq… Edhe më pas ai iu drejtua sërish me të njëjtën gjuhë: “Ku është ai i ziu?

Video nga Syri.net

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej