Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

U emërua sot zëvendës-ministër i Arsimit, Olti Rrumbullaku ka vetëm një artikull shkencor 100% të kopjuar

Nga 27.al 0

Këshilli i Ministrave vendosi sot se në postin e zëvendës ministrit të Arsimit, Rinisë dhe Sporteve pedagogun e Universitetit të Tiranës, Oltian Rrumbullaku.

Një figurë jo pak e rëndësishme e e arsimit në Shqipëri i njohur gjithashtu si antiplagjaturist, ish zv-ministri Taulant Muka na tregon më shumë detaje mbi studimet dhe artikujt shkencorë të zëvendës ministrit të emëruar në detyrë, Olti Rrumbullaku.

“Nga nje kerkim i shpejt, del se pjesa me e madhe e artikullit te z. Rrumbullaku te jete 100% kopje e librit “The Modern VAT” nga Laim P. Ebril. I vetmi ndryshim, siç edhe mund te shihet ne fotot, eshte zevendesimi i Dollarit me Lek.”, shkruan Muka në një postim në rrjetet sociale.

Postimi i plotë:

Oltion Rrumbullaku, Zv. Ministri i Ri i Arsimit, me vetem nje artikull 100% kopje- nderron vetem valuten nga Dollar ne Lek!

Ne databazen Google Scholar del se Oltion Rrumbullaku, i emeruar sot Zv/ Ministri i Ri i Arsimit, edhe pse eshte pedagog ne Universitetin e Tiranes, te kete vetem nje artikull “shkencor”- “VAT Threshold and Some Implications in Albania” te publikuar ne vitin 2010 ne revisten kineze “Journal of US-China Public Administration” (ISSN 1548-6591

October 2011, Vol. 8, No. 10, 1149-1155).

Nga nje kerkim i shpejt, del se pjesa me e madhe e artikullit te z. Rrumbullaku te jete 100% kopje e librit “The Modern VAT” nga Laim P. Ebril. I vetmi ndryshim, siç edhe mund te shihet ne fotot, eshte zevendesimi i Dollarit me Lek. Per me teper, z. Rrumbullaku shkruan si konkluzione perfundimet nga nje tjeter botim te Markos Abraha Gebre-Egziabher ne nje Universitet te Etiopise

Si mundet kjo qeveri te vazhdoje te tallet me shqiptaret? Kjo politike eshte vrastare per arsimin, shkencen dhe te ardhmen e vendit!

Klikoni mbi link për të lexuar postimin e plotë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej