Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“S’ka valle dhe dreka e darka”, Rama jep “ultimatum” për Vitin e Ri: Ligj të ashpër për mediat

Nga Klodiana 0

Në mbledhjen e qeverisë mëngjesin e sotëm, Rama ndau detyrat për ministrant ndërsa tha se sot do të nisej drejt Bratislavës, dhe më pas në Turqi, ku do të organizohet një konferencë me donatorë për Shqipërinë.

Rama kërkoi që të votohej ligji antishpifje, dhe që ndëshkon mediat që përhapin lajme të rreme, veçanërisht në kushtet e gjendjes së jashtëzakonshme.

“Lajmet e rreme janë kriminale, mjafton rasti se kjo solli një të vdekur, se u tha që spitali i Durrësit ishte shembur, pa llogaritur kaosin dhe pa llogaritur plagosjen. Do të ketë një ashpërsim të ligjit anishpifje, veçanërisht për kushtet e emergjencës”, deklaroi Rama.

Nga ana tjetër Rama paralajmëroi se nuk do të ketë asnjë shpenzim për festa, për vitin e ri, dhe as shpenzime për të shpërblyer punonjësit e sektorit publik.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej