Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Situatë alarmante në Maqedoninë e Veriut/ Rritet numri i viktimave me Covid në 24 orët e fundit

Nga Ejona 0

Situata vijon të jetë e rënduar nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut.

Bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 8 persona, duke e çuar kështu numrin e viktimave në 401.

Gjatë ditës së fundit janë testuar 830 persona si të dyshuar me Covid-19, prej të cilëve kanë rezultuar pozitiv 94 prej tyre.
Sa u përket rasteve të reja, në Shkup janë regjistruar 49, Kumanovë-2, Shtip-8, Prilep-1, Tetovë-6, Strugë-2, Gostivar-13, Koçanë-2, Sveti Nikollë-9 dhe Kërcove-2.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut e kanë humbur betejën me koronavirusin 401 persona, ndërsa janë infektuar 8624.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej