Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Si i shmangen socialistët pyetjes për Allën: Po unë jam nga Lushnja, pyetja është shumë e shtrenjtë (film)

Nga 27-shi 0

Video e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla duke thithur kokainë ka marrë mjaft komente dhe reagime të ashpra si nga ana e politikanëve por edhe nga postimet në rrjet.

Por ata që kanë refuzuar të komentojnë janë kryesisht deputetët socialistë. Të pyetur nga gazetarja Esiona Konomi, deputetët janë vënë në siklet dhe e kanë kaluar me të qeshura dhe reagime komike.

Batuta të forta ka lëshuar Ilir Beqaj i cili largohet me vrap dhe më pas kthehet duke thënë “jam i gjatë, s’më kap kamera”.

Akoma më të fortë e ka batutën socialisti Bujar Çela i cili thotë se “jam nga Lushnja, s’di gjë”.

Por nuk mungon as reagimi i Ulsi Manjës, i cili shprehet se “çdo lloj përgjegjësie është indivuale, PS është e qartë që ditën që ka votuar ligjin e dekriminalizimit se nuk mbron askënd”.

Ndërsa deputetja e zonës së Dibrës, Almira Xhembulla përpiqet ta mbrojë Allën, duke thënë se ” këto historitë e videove e kanë marrë përgjigjen në gjykatë”. Edhe Rreme Lala e Dibres kërkon ta kalojë “no coment”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej