Shqipëria nuk gjen qetësi, të shtëna me armë zjarri në Durrës (film)

Duhet të lëçisni

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Ndërron jetë 10 minuta pasi bëri dozën e dytë të Pfizer 56-vjeçarja në Greqi

Një 56-vjeçare në Greqi ka vdekur 10 minuta pas marrjes së dozës së dytë të Pfizer. Mediat fqinje raportojnë se gruaja ishte në dhomën...

Dy viktima dhe 19 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 3.680 teste, ndërsa janë regjistruar 19 raste të...

9 raste të reja në Kosovë, asnjë viktimë nga Covid në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar të infektuar me Covid 9 raste të reja dhe fatmirësisht nuk ka humbur jetën asnjë...

 

Duket se vendi ynë nuk po gjen qetësi, teksa këtë të martë janë raportuar të shtëna me armë zjarri në lagjen numer 13 ne Durrës.

Mësohet se nga të shtënat nuk ka persona të plagsour. Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarja dhe ka arrestuar autorin e ngjarjes.

Pasditën e sotme, në lagjen numër 13 në Durrës ka pasur një konflikt dhe dyshohet se më pas konflikti ka përfunduar në përdorimin e armëve. Nuk raportohet për persona të lënduar. Siç shihet nga pamjet një person është shoqeruar nga Policia. Sipas informacioneve të para, një konflikt i çastit ka përfunduar në përdorimin e armëve. Deri më tani nuk ka informacion kush janë të përfshirë apo si ka qenë situata,” raportoi gazetarja në Durrës, Kloida Gjuzi.

Ditën e djeshme dy ngjarje të rënda tronditën vendin tonë, teksa një person u vra në Vlorë dhe një tjetër në Tiranë.

Në Vlorë, biznesmeni Bledar Birccaj u ekzekutua në automjetin e tij tip X5, ku po udhëtonte së bashku me një polic. Dy persona të maskuar i prenë rrugën dhe e qëlluan për vdekje teksa ecte. Pasagjeri nuk u lëndua.

Në mbrëmje, një tjetër ngjarje tronditi vendin. I riu Mehmet Qema mbeti i vrarë pasi shoku i tij Marjus Dema e qëlloi me një plumb në gjoks. Dema mësohet se ka deklaruar para policisë se ngjarja ka qenë aksidentale dhe se po luante me një armë që kishte gjetur Qema.

 

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Ndërron jetë 10 minuta pasi bëri dozën e dytë të Pfizer 56-vjeçarja në Greqi

Një 56-vjeçare në Greqi ka vdekur 10 minuta pas marrjes së dozës së dytë të Pfizer. Mediat fqinje raportojnë se gruaja ishte në dhomën...

Dy viktima dhe 19 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 3.680 teste, ndërsa janë regjistruar 19 raste të...

9 raste të reja në Kosovë, asnjë viktimë nga Covid në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar të infektuar me Covid 9 raste të reja dhe fatmirësisht nuk ka humbur jetën asnjë...

Greqia hap kufijtë për shqiptarët, ja rregullat para se të udhëtoni

Prej datës 19 qershor në Greqi do të lejohet të kalojnë të gjitha kategoritë e udhëtarëve nga Shqipëria, si për qëllime familjare ashtu dhe...