Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shkrumbohet nga zjarri fabrika e kryebashkiakut të Kavajës Redjan Krali, policia evakuon banorët përreth (foto)

Nga Ejona 0

Një fabrikë e madhe e prodhimit të dyshekëve është shkrumbuar nga zjarri në qytetin e Kavajës ndërsa shkak dyshohet një shkendijë elektrike.

Mësohet se fabrika e dyshekëve është në pronësi të kryebashkiakut të Kavajës Redjan Krali, dhe ndodhej në lagjen numër 5 të qytetit.

Zjarri ka shkaktuar dëme të shumta materiale si dhe ka marrë përmasa të mëdha nisur dhe nga produktet që ndodheshin në fabrikë.

Ndërkohë policia dhe forcat zjarrfikëse ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Gjithashtu, nga forcat e Policisë po bëhet evakuimi i banorëve të zonës pasi rrezikohen objektet që janë pranë fabrikës.

Në momentin që kanë shpërthyer flakët, fabrika ka qenë e mbushur me punëtorë të cilët fatmirësisht kanë arritur të dalin me shpejtësi nga godina,

Tiranë/Informacion Paraprak

Rreth orës 19:10 në rrugën nacionale Kavajë-Rrogozhinë fabrika në administrim të shtetasit Gj. K, është përfshirë nga flakët, ku si pasojë ka veç dëme materiale.

Policia dhe shërbimi i zjarrfikses kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Paraprakisht dyshohet se zjarri është aksidental.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, ku po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe shkakut të rënies së zjarrit.

Pamje nga flaket qe kane perfshire fabriken e kryebashkiakut Redjan Krali:
82802458_855878118203992_7262393018651508736_n.jpg

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej