Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shkatërrohet grupi shqiptar në Europë, transportonin heroinë dhe kokainë nga Gjermania në Norvegji

Nga Ejona 0

Një grup trafikantësh droge nga Shqipëria është goditur nga policia gjermane dhe ajo norvegjeze.

Grupi ishte i përfshirë në trafikun e drogës në këto dy vende.

Operacioni me pesë të arrestuar, tre në Gjermani dhe dy në Norvegji, është mbështetur nga agjencia europiane “Eurojust”.

Gjatë hetimeve dhe kontrolleve intensive, në një makinë rrugës për në Norvegji janë gjetur 27 kg heroinë dhe 1 kg kokainë.

Nga Eurojust bëhet me dije se është ushtruar kontroll edhe në disa banesa të tjera duke gjetur edhe më shumë sasi droge.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej